• Utworzono:
 • Odsłony: 7637

Mistrzostwa Europy Kadetek - VII miejsce Karoliny Banszek

W dniach od 29 lipca do 1 sierpnia 2004 roku w pięknej nadmorskiej miejscowości Albenie (Bułgaria) odbyły się Mistrzostwa Europy Kadetek w zapasach kobiet. W zawodach tych w kategorii wagowej do 52 kilogramów Polskę reprezentowała zawodniczka Naszego Klubu - Karolina Banaszek

Karolina Banaszek w pierwszej walce uległa w dogrywce na punkty 1 : 3 zawodniczce z Francji (debiutancka walka na ME, całą walkę Karolina była stroną atakującą, jednak nie umiała potwierdzić swojej przewagi zdobyczami punktowymi). W drugiej walce pokonała również po dogrywce zawodniczkę z Finlandii 4 : 1. Karolina w następnej walce pokonała na punkty 3 : 1 zawodniczkę z Szwajcarii, walkę tą sędziował na macie arbiter z Finlandii i robił wszystko by nasza zawodniczka nie położyła swej przeciwniczki na łopatki, dosłownie podnosił Szwajcarkę z pleców. Dobrze wiedział co robił, zawodniczka Finlandii w następnej walce położyła na łopatki zawodniczkę z Francji i to ona awansowała do półfinału. Gdyby Karolina wygrała przed czasem z Szwajcarką - to ona, a nie Finka awansowała by do półfinału. Finka następnie wygrała walkę półfinałową z zawodniczką gospodarzy i uległa dopiero na punkty 0 : 3 w finale reprezentantce Szwecji. Karolinie pozostał jedynie na pocieszenie fakt, że pokonała wicemistrzynie Europy w swej kategorii wagowej i ogromny niedosyt i znak zapytania - gdyby nie pierwsza walka... A tak pozostało 7 miejsce na 17 startujących zawodniczek.

Serdeczne gratulacje dla Naszej sympatycznej zawodniczki i jej trenerów.

Serdeczne podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING - sponsora sekcji zapasów i klubu, dzięki pomocy którego Nasza zawodniczka mogła tak dobrze przygotować się do tegorocznych startów.

  Wyniki reprezentantek Polski:

 • Anna Arbuzińska (Orlęta Łuków) - IX miejsce w kat. wagowej do 40 kg
 • Magdalena Skrzypek (Suples Kraśnik) - V miejsce w kat. wagowej do 43 kg
 • Agata Pietrzyk (Hutnik Pieńsk) - VIII miejsce w kat. wagowej do 46 kg
 • Ewelina Kowalczyk (Suples Kraśnik) - IX miejsce w kat. wagowej do 49 kg
 • Karolina Banaszek (Mazowsze Teresin) - VII miejsce w kat. wagowej do 52 kg
 • Zdanowska Iwona (Ryś Kampinos) - IV miejsce w kat. wagowej do 56 kg
 • Karina Pach (Sobieski Poznań) - II miejsce w kat. wagowej do 60 kg
 • Paulina Grabowska (Gwardia Warszawa) - IV miejsce w kat. wagowej do 65 kg
 • Karolina Dziechcierewicz (Sokół Lublin) - XII miejsce w kat. wagowej do 70 kg

W klasyfikacji drużynowej spośród 24 startujących państw Polki zajęły VII miejsce, przy czym drużyny na 5 i 6 miejscu miejscu zgromadziły tyle samo punktów, ale zdobyły większą ilość medali.
Trenerowi kadry kadetek Arturowi Albinowskiemu (Greiner Mazowsze Teresin) na tych zawodach pomagali: Piotr Grabowski (Gwardia Warszawa), Pando Bagladzis (Hutnik Pieńsk),Antoni Obrycki (Sobieski Poznań), Krzysztof Radkowski i Jacek Szymański (obaj Ryś Kampinos), a polskich sędziów reprezentował Karol Łebkowski.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich Naszych pięknych, silnych i zawsze uśmiechniętych Pań.

Reprezentacja Polski na ME Kadetek w zapasach kobiet - Albena 2004
Reprezentacja Polski na ME Kadetek w Zapasach kobiet - Albena 2004.
Od lewej stoją: Karolina Banaszek, Magdalena Skrzypek, Agata Pietrzyk, Ewelina Kowalczyk, Artur Albinowski, Karolina Dziechcierewicz, Anna Arbuzińska i Iwona Zdanowska.
Z przodu zdobywczyni tytułu wicemistrzyni Europy: Karina Pach.
Zwycięstwa nie przychodzą łatwo - ale zawsze cieszą.

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.