• Utworzono:
 • Odsłony: 1254

Puchar Polski Kadetów - Siedlce 2023 - wygrana Bartka

W dniach 17-19 lutego 2023 roku w Siedlcach odbył się Puchar Polski Kadetów w zapasach w stylu wolnym - Siedlce 2023. W turnieju udział wzięło dziesięciu zawodników z naszego klubu. Puchar Polski wywalczył w kategorii wagowej do 80 kilogramów Bartłomiej Nowakowski, w tej samej kategorii wagowej brązowy medal zdobył Aleksander Bielski, a Dawid Bielski w kategorii wagowej do 51 wywalczył medal srebrny.

Puchar Polski Kadetów - Siedlce 2023Aleksander i Dawid Bielscy, trener Paweł Albinowski i Bartłomiej Nowakowski

PUCHAR POLSKI KADETÓW

 • Dawid Bielski - II miejsce w kat. wagowej do 51 kg
 • Filip Nowakowski - X miejsce w kat. wagowej do 55 kg
 • Mateusz Zawadzki - XII miejsce w kat. wagowej do 65 kg
 • Karol Selerski - IX miejsce w kat. wagowej do 71 kg
 • Kacper Chojnacki - XVIII miejsce w kat. wagowej do 71 kg
 • Bartłomiej Nowakowski - I miejsce w kat. wagowej do 80 kg
 • Aleksander Bielski  - III miejsce w kat. wagowej do 80 kg
 • Patryk Kutyłowski - X miejsce w kat. wagowej do 80 kg
 • Wiktor Góral - XII miejsce w kat. wagowej do 80 kg
 • Krzysztof Chudecki X miejsce w kat. wagowej do 110 kg

Puchar Polski Kadetów - Siedlce 2023Bartłomiej Nowakowski na najwyższym stopniu podium, Aleksander Bielski na trzecim miejscu.
Puchar Polski Kadetów - Siedlce 2023Dawid Bielski na drugim stopniu podium.
Puchar Polski Kadetów - Siedlce 2023Paweł Albinowski na najwyższym stopniu podium dekoracji klasyfikacji wojewódzkiej.

Pierwszy tegoroczny start naszych zawodników należy uznać za udany, większość zawodników wygrała po minimum 2 walki. Wielka formą zabłysnął Bartłomiej Nowakowski, jak przystało na siedmiokrotnego Mistrza Polski, pięć swoich walk wygrywał już w pierwszej minucie pojedynków, uzyskując przewagi techniczne 10:0. Bardzo dobrze zaprezentował się też Dawid Bielski, który przegrał tylko w pojedynku finałowym. Jego młodszy brat Aleksander Bielski w swoim debiucie w grupie wiekowej kadetów, wywalczył brązowy medal, przegrywając tylko z Bartkiem Nowakowskim.  Udana postawa naszych zawodników, zaowocowała zdobyciem czwartego miejsca w klasyfikacji klubowej na 65 sklasyfikowanych klubów. Przyczyniła się też walnie do wywalczenia pierwszej pozycji województwa mazowieckiego w klasyfikacji województw.  

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodników i ich trenerów Ryszarda Niedźwiedzkiego, Ryszarda Śliwińskiego, Sławomira Rogozińskiego, Roberta Rybickiego oraz trenerów prowadzących kadetów, juniorów i seniorów - Pawła i Artura Albinowskich.

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING - sponsora sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.