• Utworzono:
  • Odsłony: 3219

Warsaw Cup - srebrny medal Justyny Barciak

W dniach od 15 do 17 lipca 2004 roku w Warszawie odbył się II Międzynarodowy Turniej WARSAW CUP w zapasach w kobiet. Bardzo dobrze na tym turnieju zaprezentowała się zawodniczka Naszego Klubu - Justyna Barciak, zajmując II miejsce w kategorii wagowej do 59 kilogramów.

Justyna Barciak - następnym razem wygram. II Międzynarodowy Turniej WARSAW CUP w zapasach kobiet zgromadził na starcie zawodniczki z 11 krajów. W tym bardzo silną reprezentację Rosji - której zawodniczki rywalizowały między sobą o prawo wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie do Aten, również wśród reprezentantek innych państw dużo było zawodniczek posiadających nominacje olimpijskie. Bardzo dobrze na ich tle zaprezentowała się Justyna Barciak, zdobywczyni srebrnego medalu w kategorii wagowej od 59 kilogramów. Justyna przegrała dopiero walkę finałową z zawodniczką reprezentacji Rosji - Prepekiną Evgenią. Walka finałowa mimo, iż zakończyła się przegraną Justyna na punkty 9 : 4, to miała bardzo wyrównany przebieg. Do przerwy było 0 : 0 i nastąpił przymusowy uchwyt skrzyżny - klamra, pierwsza zdobyła punkty Justyna, ale natychmiastowa kontra jej przeciwniczki spowodowała, że Justyna znalazła się w sytuacji zagrożonej i wyszła z niej dopiero na niespełna minutę przed końcem walki, przy niekorzystnym stanie punktowym 6 : 3. W końcówce walki Justyna chciała jeszcze wykonać rzut za 3 punkty, ale została skontrowana i sędziowie ocenili akcję na 3 : 1 dla Perepekiny.

Justyna swoim startem potwierdziła przynależności do ścisłej czołówki zawodniczek w tej kategorii wagowej i to nie tylko w kraju.

Serdeczne gratulacje dla Naszej zawsze uśmiechniętej zawodniczki i jej trenerów.

Serdeczne podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING - sponsora sekcji zapasów i klubu, dzięki któremu Nasza zawodniczka mogła tak dobrze przygotować się do tego turnieju.

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.