• Utworzono:
  • Odsłony: 1556

Mistrzostwa Polski U15 - Kielce 2022 - wygrana Patryka

W dniach od 27 do 29 maja 2022 roku w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Polski U15 w zapasach kobiet i zapasach w stylu wolnym. W turnieju udział wzięły dwie zawodniczki i sześciu zawodników z naszego klubu, a ich start zaowocował wywalczeniem sześciu medali. Złoty medal i tytuł Mistrza Polski zdobył Patryk Kutyłowski, tytuły wicemistrzowskie zdobyli Mateusz Zawadzki i Aleksander Bielski, brązowe medale zdobyli Karolina Zień, Maja Nowakowska i Dawid Bielski.

Mistrzostwa Polski U15 - Kielce 2022Zawodniczki, zawodnicy i trenerzy LKS Mazowsze Teresin

MISTRZOSTWA POLSKI U15 - zapasy kobiet

  • Karolina Zień - III miejsce w kat. wagowej do 50 kg
  • Maja Nowakowska - III miejsce w kat. wagowej do 62 kg

MISTRZOSTWA POLSKI U15 - zapasy w stylu wolnym

  • Dawid Bielski - III miejsce w kat. wagowej do 52 kg
  • Filip Nowakowski - IX miejsce w kat. wagowej do 52 kg
  • Mateusz Zawadzki - II miejsce w kat. wagowej do 57 kg
  • Karol Selerski - IX miejsce w kat. wagowej do 62 kg
  • Patryk Kutyłowski - I miejsce w kat. wagowej do 75 kg
  • Aleksander Bielski - II miejsce w kat. wagowej do 75 kg

Rozgrywane po raz pierwszy Mistrzostwa Polski U15 zakończyły się sukcesem naszych zawodników i zawodniczek. Swój pierwszy medal z zawodów rangi Mistrzostw Polski wywalczyła Maja Nowakowska. Patryk Kutyłowski zdobył swój drugi tytuł Mistrza Polski, a pierwszy w kategorii wiekowej do lat 15. Blisko wywalczenia złotych medali byli Mateusz Zawadzki i Dawid Bielski, którzy minimalnie przegrali tylko po jednej walce, prowadząc na punkty przez większość czasu tych walk. Karolina Zień na matach Kielc zdobył już swój piaty medal z zawodów rangi Mistrzostw Polski. Aleksander Bielski zdobył swój kolejny medal mistrzowski, ulegając jedynie w finale swojemu starszemu o rok koledze klubowemu Patrykowi Kutyłowskiemu. Nie udało się wywalczyć medali jedynie borykającemu się z problemami zdrowotnymi Filipowi Nowakowskiemu oraz Karolowi Selerskiemu, ale obaj pokazali się z dobrej strony, przegrywając po bardzo wyrównanych bojach swoje walki, napewno na jesiennych Mistrzostwach Polski Młodzików (U14) udanie będą rywalizować o medale w swych kategoriach wagowych.

Mistrzostwa Polski U15 - Kielce 2022Karolina Zień na trzecim stopniu podium kategorii wagowej do 50 kg
Mistrzostwa Polski U15 - Kielce 2022Maja Nowakowska na trzecim stopniu podium kategorii wagowej do 62 kg
Mistrzostwa Polski U15 - Kielce 2022Dawid Bielski na trzecim stopniu podium kategorii wagowej do 52 kg
Mistrzostwa Polski U15 - Kielce 2022Mateusz Zawadzki na drugim stopniu podium kategorii wagowej do 57 kg
Mistrzostwa Polski U15 - Kielce 2022Aleksander Bielski, Patryk Kutyłowski i trener Paweł Albinowski na najwyższych stopniach podium kategorii wagowej do 75 kg

W punktacji klubowej młodziczki uplasowały się na 11 miejscu na 42 sklasyfikowane kluby, a młodzicy na 4 na 49 sklasyfikowane polskie kluby zapaśnicze. W klasyfikacji wojewódzkiej mazowieckie zostało sklasyfikowane na trzecim miejscu w zapasach kobiet i na pierwszym miejscu w zapasach w stylu wolnym.

Mistrzostwa Polski U15 - Kielce 2022Trener kadry województwa mazowieckiego Paweł Albinowski na najwyższym stopniu podium klasyfikacji wojewódzkiej

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodniczek i ich trenerów Ryszarda Niedźwiedzkiego, Ryszarda Śliwińskiego, Sławomira Rogozińskiego, Roberta Rybickiego oraz trenera prowadzącego kadetów, juniorów i seniorów - Pawła Albinowskiego.

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING - sponsora sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.