• Utworzono:
  • Odsłony: 1633

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - Podlaskie 2022 - wygrana Bartka

W dniach od 6 do 8 maja 2022 roku w Suwałkach odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach w zapasach w stylu wolnym - Podlaskie 2022. Tytuł Mistrza Polski w kategorii wagowej do 71 kilogramów zdobył Bartłomiej Nowakowski, a Dawid Bielski w kategorii wagowej do 51 wywalczył medal brązowy.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - Podlaskie 2022Dawid Bielski, Bartłomiej Nowakowski i trenerzy Sławomir Rogoziński i Paweł Albinowski.

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY - PODLASKIE 2022

  • Dawid Bielski - III miejsce w kat. wagowej do 51 kg
  • Bartłomiej Nowakowski - I miejsce w kat. wagowej do 71 kg
  • Adrian Kowalski - X miejsce w kat. wagowej do 71 kg
  • Patryk Kutyłowski - XVIII miejsce w kat. wagowej do 71 kg
  • Krzysztof Chudecki - IX miejsce w kat. wagowej do 110 kg

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - Podlaskie 2022Bartłomiej Nowakowski z tatą Sławomirem Nowakowskim na najwyższym stopniu podium kategorii wagowej do 71 kilogramów.
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - Podlaskie 2022Dawid Bielski na trzecim stopniu podium kategorii wagowej do 51 kilogramów.

Bratek Nowakowski na matach Suwałk nie miał sobie równych i podobnie jak przed rokiem stał się triumfatorem olimpijskich zmagań. Brązowy medalista ubiegłorocznych Mistrzostw Europy U15, wywalczył swój siódmy tytuł Mistrza Polski  - cztery w stylu wolnym i trzy w stylu klasycznym, był to zarazem jego ósmy medal z zawodów rangi Mistrzostw Polski.

Dawid Bielski ubiegłoroczny Mistrz Polski Młodzików, w swych pierwszych zawodach mistrzowskich w grupie wiekowej kadetów, wywalczył medal brązowy. Dla Dawida to czwarty medal Mistrzostw Polski, od czterech lat, co roku staje na podium zawodów rangi Mistrzostw Polski.

Pozostałym naszym zawodnikom, którzy po raz pierwszy walczyli w grupie wiekowej kadetów na Mistrzostwach Polski, zabrakło jeszcze trochę umiejętności, by powalczyć o lokaty medalowe. Ubiegłoroczny Mistrz Polski Młodzików Patryk Kutyłowski, brązowy medalista ubiegłorocznych Mistrzostw Polski Młodzików Krzysztof Chudecki oraz Adrian Kowalski pokazali, że w latach przyszłych będą mogli włączyć się do rywalizacji o lokaty medalowe olimpijskich zmagań.

W klasyfikacji klubowej LKS Mazowsze Teresin  uplasowało się na 6 miejscu na 64 sklasyfikowane kluby zapaśnicze, a województwo mazowieckie wygrało klasyfikację wojewódzką.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - Podlaskie 2022Trener kadry województwa mazowieckiego Paweł Albinowski na najwyższym stopniu podium klasyfikacji wojewódzkiej.
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - Podlaskie 2022Reprezentacja województwa mazowieckiego.

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodników i ich trenerów Ryszarda Niedźwiedzkiego, Ryszarda Śliwińskiego, Sławomira Rogozińskiego, Roberta Rybickiego oraz trenera prowadzącego kadetów, juniorów i seniorów - Pawła Albinowskiego.

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING - sponsora sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.