• Utworzono:
  • Odsłony: 1367

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - Podlaskie 2022 - medale Karoliny i Zuzi

W dniach od 4 do 6 maja 2022 roku w Suwałkach odbyły się zawody finałowe Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach kobiet - Podlaskie 2022. W turnieju udział wzięły trzy zawodniczki z naszego klubu. Srebrny medal wywalczyła w kategorii wagowej do 49 kilogramów  Karolina Zień, brązowy medal zdobyła Zuzanna Klata w wadze do 46 kilogramów, a Maja Nowakowska zajęła piąte miejsce w kategorii do 65 kilogramów.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - Podlaskie 2022Karolina Zień, Zuzanna Klata i Maja Nowakowska

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY - PODLASKIE 2022

  • Zuzanna Klata - III miejsce w kat. wagowej do 46 kg
  • Karolina Zień - II miejsce w kat. wagowej do 49 kg
  • Maja Nowakowska - V miejsce w kat. wagowej do 65 kg

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - Podlaskie 2022Karolina Zień na drugim stopniu podium kategorii wagowej do 49 kilogramów
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - Podlaskie 2022Zuzanna Klata na trzecim stopniu podium kategorii wagowej do 46 kilogramów

Wszystkie trzy nasze zawodniczki po raz pierwszy walczyły na zawodach rangi Mistrzostw Polski w grupie wiekowej kadetek, a ich start należy uznać za bardzo udany.
Karolina Zień była blisko wygrania całej kategorii wagowej, ale minimalny błąd popełniony w końcówce walki finałowej, kosztował ją złoty medal. Karolina na matach Suwałk zdobyła już czwarty medal z zawodów rangi Mistrzostw Polski, tym razem pierwszy w grupie wiekowej kadetek, przed rokiem Karolina była Mistrzynią Polski Młodziczek.
Zuzanna Klata podobnie jak Karolina przegrała tylko jedną walk i to po własnych błędach z bardzo dobrze zaczętych atakach. Zuzia na w Suwałkach zdobyła swój trzeci medal Mistrzostw Polski, pierwszy w kadetkach. W 2019 roku Zuzia była Mistrzynią Polski Młodziczek.
Maja Nowakowska zajęła najmniej lubiane przez sportowców miejsce, tuż za podium. Maja była bardzo blisko wywalczenia swojego pierwszego medalu Mistrzostw Polski, gdyż walkę półfinałową przegrał przy remisie 2:2. Mino braku medalu, jej start należy uznać za bardzo udany i dobry prognostyk na jej starty w przyszłych latach.

W klasyfikacji klubowej LKS Mazowsze Teresin  uplasowało się na 8 miejscu na 56 sklasyfikowane kluby.

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodniczek i ich trenerów Ryszarda Niedźwiedzkiego, Ryszarda Śliwińskiego, Sławomira Rogozińskiego, Roberta Rybickiego oraz trenera prowadzącego kadetów, juniorów i seniorów - Pawła Albinowskiego.

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING - sponsora sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.