• Utworzono:
  • Odsłony: 2351

Mistrzostwa Polski Juniorów - Siedlce 2022 - wygrana Fabiana

W dniach 29-30 kwietnia 2022 roku w Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym - Siedlce 2022. Na matach Siedlec rywalizowało trzech naszych zawodników, a start ich zaowocował wywalczeniem dwóch medali. Mistrzem Polski Juniorów został Fabian Niedźwiedzki w kategorii wagowej do 61 kilogramów, zaś tytuł wicemistrzowski trafił w ręce Huberta Wiśniewskiego rywalizującego w wadze do 97 kilogramów.

Mistrzostwa Polski Juniorów - Siedlce 2022Zawodnicy i trenerzy LKS Mazowsze Teresin: Sławomir Rogoziński, Fabian Niedźwiedzki,
Filip Wiśniewski, Paweł Albinowski, Hubert Wiśniewski i Ryszard Niedźwiedzki

MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW

  • Fabian Niedźwiedzki - I miejsce w kat. wagowej do 61 kg
  • Hubert Wiśniewski - II miejsce w kat. wagowej do 97 kg
  • Filip Wiśniewski - VII miejsce w kat. wagowej do 125 kg

Mistrzostwa Polski Juniorów - Siedlce 2022Fabian Niedźwiedzki i trener Sławomir Rogoziński na najwyższym stopniu podium kategorii wagowej do 61 kilogramów
Mistrzostwa Polski Juniorów - Siedlce 2022Fabian Niedźwiedzki z upragnionym złoty medalem Mistrzostw Polski

Fabian Niedźwiedzki na Siedleckich zawodach wywalczył swój dziewiąty indywidualny medal Mistrzostw Polski, ale po raz pierwszy stanął na najwyższym stopniu podium, tym samym osiągając największy sportowy sukces w swej dotychczasowej karierze. Fabian stoczył w zawodach cztery walki i na zakończenie każdej, to jego ręka wznosiła się w górę w geście zwycięstwa.
Hubertowi Wiśniewskiemu nie udało się obronić wywalczonego rok temu w Teresinie tytułu Mistrza Polski Juniorów, tym razem po przegranym pojedynku finałowym musiał zadowolić się medalem srebrnym.
Jego brat Filip Wiśniewski przy prowadzeniu na punkty, doznał kontuzji w pierwszej walce, jeszcze siłą charakteru wygrał następna walkę, ale z następnych zmagań, już musiał się wycofać,. ze względu na wcześniej odniesioną kontuzję.

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodników i ich trenerów Ryszarda Niedźwiedzkiego, Ryszarda Śliwińskiego, Sławomira Rogozińskiego, Roberta Rybickiego oraz trenera prowadzącego kadetów, juniorów i seniorów - Pawła Albinowskiego.

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING - sponsora sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.