• Utworzono:
  • Odsłony: 1414

Mistrzostwa Europy Seniorów – Budapeszt 2022 – medal Eduarda Grigoreva

Na rozgrywanych w dniach od 28 marca do 3 kwietnia 2022 roku w Budapeszcie Mistrzostwa Europy Seniorów, Eduard Grigorev reprezentujący Polskę w kategorii wagowej do 61 kg w zapasach w stylu wolnym, wywalczył brązowy medal.

 Mistrzostwa Europy Seniorów – Budapeszt 2022 – brązowy medal Eduarda Grigoreva

Eduar podobnie jak w roku ubiegłym na rozegranym czempionacie w Warszawie, znowu stanął na trzecim stopniu podium. Kolejno pokonał na punkty zawodników o rosyjskich korzeniach, a aktualnie reprezentujących Włochy i Albanie. W pojedynku półfinałowym z późniejszym już dwukrotnym Mistrzem Europy i brązowym medalistą Mistrzostw Świata, zawodnikiem z Armenii prowadził już na punkty 6:0, ale później popełnione błędy, niestety spowodowały, iż to zawodnik z Armenii znalazł się w finale, a nasz zawodnik stanął do pojedynku o brązowy medal. Pojedynek o brązowy medal nasz zawodnik zdecydowanie przez przewagę techniczną wygrał z reprezentantem Macedonii.

 Mistrzostwa Europy Seniorów – Budapeszt 2022 – brązowy medal Eduarda Grigoreva

Mistrzostwa Europy Seniorów – Budapeszt 2022 – brązowy medal Eduarda Grigoreva

Polskę na tych zawodach reprezentował w kategorii wagowej do 74 kilogramów drugi zawodnik LKS Mazowsze Teresin Kamil Rybicki. Kamil w pierwszej walce uległ 5:0 zawodnikowi ze Słowacji, późniejszemu podobnie jak przed rokiem w Warszawie Mistrzowi Europy i aktualnemu Wicemistrzowi Świata. W pojedynku repasażowym w takim samym stosunku 5:0 Kamil uległ, temu samemu co rok wcześniej w Warszawie zawodnikowi z Rumunii. Mimo to Kamil swa postawą pokazał, iż w przyszłości może jeszcze wiele osiągnąć na europejskich i światowych arenach zapaśniczych.

Mistrzostwa Europy Seniorów – Budapeszt 2022 – brązowy medal Eduarda Grigoreva

Na matach Budapesztu mieliśmy jeszcze inne akcenty i sukcesy LKS Mazowsze Teresin, reprezentacje Polski w zapasach w stylu wolnym od stycznia tego roku prowadzi Artur Albinowski,a asystentem na tej imprezie był kolejny trener LKS Mazowsze Teresin Sławomir Rogoziński. Pod ich wodzą polska reprezentacja seniorów w zapasach w stylu wolnym, wyrównała historyczne najlepsze osiągnięcia wolniaków na europejskich czempionatach, po raz piąty w historii polskich zapasów w stylu wolnym, zdobyła cztery medale, sukces to tym większy, iż ostatni taki sukces zanotowaliśmy 1986 roku, a więc trzeba było czkać na jego powtórzenie 36 lat. Nigdy na rozgrywanych od 1996 roku Mistrzostwach Europy Seniorów nie wywalczono więcej niż czterech medali, a zawodnikom prowadzonych przez Artur Albinowskiego bardzo nie wiele zabrakło, by ustanowić nowy rekord.

Mistrzostwa Europy Seniorów – Budapeszt 2022

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodniczek i ich trenerów Ryszarda Niedźwiedzkiego, Ryszarda Śliwińskiego, Sławomira Rogozińskiego, Roberta Rybickiego, Artura Albinowskiego oraz trenera prowadzącego kadetów, juniorów i seniorów - Pawła Albinowskiego.

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING - sponsora sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.