• Utworzono:
 • Odsłony: 1877

Mistrzostwa Polski Seniorów - Bydgoszcz 2022 - wygrana Eduarda i Mazowsza

Mistrzostwa Polski Seniorów - Bydgoszcz 2022Dnia 4 czerwca 2022 roku w Bydgoszczy odbyły się  LXXV Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym i XXX Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach kobiet. W zawodach udział wzięło dziewięciu zawodników i jedna zawodniczka z naszego klubu, a start ich zaowocował zdobyciem sześciu medali. Tytuł Mistrza Polski w kategorii wagowej do 65 kilogramów zdobył Eduard Grigorev. Srebrne medale zdobyli Adrian Wagner i Kamil Rybicki, a brązowe medale wywalczyli Fabian Niedźwiedzki, Wojciech Wysocki i Patryk Ciurzyński.

 

MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW I SENIOREK

 • Marta Mechocka - VII miejsce w kat. wagowej do 65 kg
 • Adrian Wagner - II miejsce w kat. wagowej do 57 kg
 • Fabian Niedźwiedzki - III miejsce w kat. wagowej do 61 kg
 • Eduard Grigorev - I miejsce w kat. wagowej do 65 kg
 • Kamil Makowiecki - XII miejsce w kat. wagowej do 70 kg
 • Kamil Rybicki - II miejsce w kat. wagowej do 74 kg
 • Wojciech Wysocki - III miejsce w kat. wagowej do 74 kg
 • Patryk Ciurzyński - III miejsce w kat. wagowej do 79 kg
 • Jakub Sieczka - XVII miejsce w kat. wagowej do 79 kg
 • Bartosz Staniaszek - VII miejsce w kat. wagowej do 125 kg

Mistrzostwa Polski Seniorów - Bydgoszcz 2022Adrian Wagner na drugim stopniu podium kategorii wagowej do 57 kg
Mistrzostwa Polski Seniorów - Bydgoszcz 2022Fabian Niedźwiedzki na trzecim stopniu podium kategorii wagowej do 61 kg
Mistrzostwa Polski Seniorów - Bydgoszcz 2022Eduard Grigorev i trener Sławomir Rogoziński na najwyższym stopniu podium kategorii wagowej do 65 kg
Mistrzostwa Polski Seniorów - Bydgoszcz 2022Kamil Rybicki na drugim i Wojciech Wysocki na trzecim stopniu podium kategorii wagowej do 74 kg
Mistrzostwa Polski Seniorów - Bydgoszcz 2022Patryk Ciurzyński na trzecim stopniu podium kategorii wagowej do 79 kg
Mistrzostwa Polski Seniorów - Bydgoszcz 2022Trener Sławomir Rogoziński na najwyższym stopniu podium klasyfikacji klubowej

Swój drugi tytuł Mistrza Polski zdobył nasz tegoroczny brązowy medalista Mistrzostw Europy Seniorów Eduard Girgorev. Eduard w bydgoskich zmaganiach wygrał swoje wszystkie walki przez przewagę techniczną, kończąc je już pierwszych rundach,a samemu nie stracił żadnego punktu technicznego.
Adrian Wagner po raz drugi stanął na podium zawodów rangi Mistrzostw Polski Seniorów i podobnie jak przed czterema laty w Teresinie, zdobył tytuł Wicemistrza Polski.
Fabian Niedźwiedzki w Bydgoszczy zdobył swój pierwszy medal Mistrzostw Polski w grupie wiekowej seniorów.
Kamil Rybicki tym razem nie obronił tytułu mistrzowskiego z przed roku, w walce finałowej uległ aktualnemu Mistrzowi Świata Magomedmuradowi Gadzhievowi. Aktualnie Kamil ma już cztery medale z seniorskich Mistrzostw Polski, w tym dwa tytuły mistrzowskie.
Wojciech Wysoki uległ tylko temu samemu zawodnikowi co Kamil i zdobył podobnie jak w zeszłym roku w Rzeszowie brązowy medal.
Patryk Ciurzyński powiększył swój dorobek medalowy z seniorskich zmagań o brązowy medal. Stał się więc posiadaczem już trzech medali Mistrzostw Polski Seniorów - dwóch srebrnych i jednego brązowego.
Marta Mechocka, Kamil Makowiecki, Jakub Sieczka i Bartosz Staniaszek nie zdołali powiekszyć swych zdobyczy medalowych, ale ich postawa zasługuje również na duże brawa. 

W klasyfikacji klubowej w zapasach w stylu wolnym, zawodnicy Mazowsza Teresin zajęli pierwsze miejsce na 35 sklasyfikowanych klubów. Również w klasyfikacji wojewódzkiej wolniacy z województw mazowieckiego zdobyli pierwsze miejsce. 

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodniczek, zawodników i ich trenerów Ryszarda Niedźwiedzkiego, Ryszarda Śliwińskiego, Sławomira Rogozińskiego, Roberta Rybickiego oraz trenera prowadzącego kadetów, juniorów i seniorów - Pawła Albinowskiego.

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING - sponsora sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.