• Utworzono:
  • Odsłony: 2866

Mistrzostwa Europy Seniorów – Warszawa 2021 – brąz Eduarda Grigoreva

Na rozgrywanych w dniach 19-25 kwietnia w Warszawie Mistrzostwa Europy Seniorów, Eduard Grigorev reprezentujący Polskę w kategorii wagowej do 61 kg w zapasach w stylu wolnym, wywalczył brązowy medal.

 Mistrzostwa Europy Seniorów – Warszawa 2021 – brąz Eduarda Grigoreva

Eduar pokonał kolejno zawodnika z Rumuni przez przewagę techniczną, zawodnika z Francji 7:0 oraz znowu przez przewagę techniczną zawodnika z Izraela. Niestety w walce półfinałowej minimalnie 4:2 na punkty, musiał uznać wyższość zawodnika z Rosji. W walce o brązowy medal pokonała 4:2 przeciwnika z Bułgarii!!! Osiągając tym samym swój największy sukces w karierze sportowej, jest to zarazem największe osiągnięcie sportowe w zapasach wywalczone przez zawodnika reprezentującego LKS Mazowsze Teresin.

 Mistrzostwa Europy Seniorów – Warszawa 2021 – brąz Eduarda Grigoreva

Polskę na tych zawodach reprezentował w kategorii wagowej do 74 kilogramów drugi zawodnik LKS Mazowsze Teresin Kamil Rybicki, który niestety w swej pierwszej walce minimalnie 4:3 przegrał z zawodnikiem z Rumunii i odpadł z dalszej rywalizacji. Na usprawiedliwienie Kamila należy napisać, że nie szykował on maksymalnej formy na tą imprezę. Dla niego najważniejszym startem w tym roku są Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 i tam mam być w maksymalnej formie startowej. Bardzo liczymy, że w Tokio pójdzie on w ślady Eduarda i stanie na olimpijskim podium.

Mistrzostwa Europy Seniorów – Warszawa 2021

Podziękowania dla wszystkich sponsorów, instytucji i osób wspierających działalność naszego klubu.

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.