• Utworzono:
  • Odsłony: 2068

Mistrzostwa Polski Juniorów - Teresin 2021 - wygrana Mazowsza

Stu pięćdziesięciu siedmiu zawodników z pięćdziesięciu siedmiu klubów z Polski wzięło udział w Mistrzostwach Polski Juniorów zapasach w stylu wolnym. Weekend (28-29.05.) w hali sportowo-widowiskowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Teresinie upłynął pod znakiem zapaśniczej rywalizacji na bardzo wysokim poziomie zarówno sportowym, jak i organizacyjnym.

Mistrzostwa Polski Juniorów - Teresin 2021Trener Sławomir Rogoziński na najwyższym stopniu podium klasyfikacji klubowej

Oprócz reprezentantów LKS Mazowsze na trzech matach Teresina walczyli młodzi zapaśnicy z pięćdziesięciu siedmiu klubów z całej Polski. Reprezentacja teresińskiego klubu okazała się bezdyskusyjnym zwycięzcą w klasyfikacji zespołowej, walnie przyczyniając się także do zwycięstwa Mazowsza w klasyfikacji województw. Kadra gospodarzy uplasowała się na najwyższym stopniu podium. Taki sukces był możliwy dzięki świetnej postawie poszczególnych zawodników. Trzech z nich zdobyło najcenniejsze krążki – Wojciech Wysocki (kat. wag. 70 kg), Patryk Ciurzyński (kat. wag. 74 kg) i Hubert Wiśniewski (kat. wag. 97 kg). Gratulacje należą się także Fabianowi Niedźwiedzkiemu (kat. wag. 57 kg), który zakończył swój udział w Mistrzostwach Polski z brązowym medalem na piersiach. Blisko podium był Jakub Sieczka (kat. wag. 79 kg), sklasyfikowany ostatecznie na piątej pozycji. Na ósmym miejscu zakończył mistrzostwa Szymon Bońda (kat. wag. 65 kg).
Organizatorami imprezy byli Polski Związek Zapaśniczy, Mazowiecki Okręgowy Związek Zapaśniczy, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Teresinie oraz LKS Mazowsze Teresin. Partnerem wydarzenia było Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych. Rozegrane w Teresinie Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym zakończyły się sukcesem organizacyjnym, ale co najważniejsze sportowym.
- Były to udane zawody pod względem sportowym oraz organizacyjnym, co podkreślali sami uczestnicy - mówi inicjator przedsięwzięcia Ryszard Niedźwiedzki, prezes LKS Mazowsze Teresin, a jednocześnie wiceprezes Polskiego Związku Zapaśniczego. - Przez dwa dni w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Teresinie, królował sport w dobrym tego słowa znaczeniu. Pokazaliśmy, jako klub, że stać nas wraz partnerami na staranne przygotowanie zawodów sportowych. Sukces ten był możliwy dzięki znakomitej organizacji całego wydarzenia. Nie byłby on możliwy, gdyby nieocenione wsparcie naszych partnerów, sponsorów, działaczy, samorządu gminnego oraz przyjaciół, dla których klub LKS Mazowsze Teresin to coś więcej niż klub. To były pierwsze tak duże zawody zapaśnicze w tej kategorii wiekowej od początku pandemii i już samo ich przeprowadzenie do końca można nazwać sukcesem. Wszyscy nas chwalą za organizację, za to, że w ogóle ktoś w pandemii zdecydował się na to. Bardzo się z tego powodu cieszę, bo to były historyczne mistrzostwa Polski dla naszego klubu - dodaje Ryszard Niedźwiedzki.

Mistrzostwa Polski Juniorów - Teresin 2021Fabian Niedźwiedzki na trzecim stopniu podium kategorii wagowej do 57 kg
Mistrzostwa Polski Juniorów - Teresin 2021Trener Sławomir Rogoziński i Wojciech Wysocki na najwyższym stopniu kategorii wagowej do 70 kg
Mistrzostwa Polski Juniorów - Teresin 2021Trener Sławomir Rogoziński i Patryk Ciurzyński na najwyższym stopniu kategorii wagowej do 74 kg
Mistrzostwa Polski Juniorów - Teresin 2021Trener Sławomir Rogoziński i Hubert Wiśniewski na najwyższym stopniu kategorii wagowej do 97 kg

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodników i ich trenerów Ryszarda Niedźwiedzkiego, Ryszarda Śliwińskiego, Sławomira Rogozińskiego, Roberta Rybickiego oraz trenera prowadzącego kadetów, juniorów i seniorów -  Pawła Albinowskiego.

Mistrzostwa Polski Juniorów - Teresin 2021Ryszard Niedźwiedzki na najwyższym stopniu podium klasyfikacji wojewódzkiej

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING i BAKOMA - sponsorów sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.