• Utworzono:
  • Odsłony: 3084

Puchar Polski Kadetów w zapasch w stylu wolnym

W dniach 23 - 25 stycznia 2004 roku w Dąbrowie Górniczej odbył się Puchar Polski Kadetów w zapasach w stylu wolnym. W zawodach tych udział wzięło siedmiu zawodników Naszego Klubu - Adam Sitarski, Adam Niedźwiedzki, Mariusz Kuciński,Artur Szymczyk, Kacper Michalski, Kamil KamińskiJakub Wróblewski.
Najlepiej z całej drużyny wypadł Adam Sitarski zajmując w kategorii wagowej do 46 kilogramów VIII miejsce.

Miejsca na których uplasowali się nasi zawodnicy w swoich kategoriach wagowych i wiekowych:

    KADECI:

  • Adam Sitarski - VIII miejsce w kat. wagowej do 46 kg
  • Adam Niedźwiedzki - XL miejsce w kat. wagowej do 58 kg
  • Mariusz Kuciński - IX miejsce w kat. wagowej do 63 kg
  • Artur Szymczyk - XXI miejsce w kat. wagowej do 63 kg
  • Kacper Michalski - XXI miejsce w kat. wagowej do 69 kg
  • Kamil Kamiński - IX miejsce w kat. wagowej do 76 kg
  • Jakub Wróblewski - XXI miejsce w kat. wagowej do 85 kg

Nasi zawodnicy znowu wypadli trochę słabiej niż można tego było po nich oczekiwać, ale z drugiej strony patrząc na ich występy na tego rangi turnieju w styczniu ubiegłego roku widać bardzo duży postęp w ich umiejętnościach. Na zawodach w którym uczestniczyło około trzystu zawodników z naszego kraju, będących pierwszą eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostwa Polski dla tej kategorii wiekowej), tylko dwóch zawodników nie wygrało żadnej walki, a rok temu cała ekipa wygrała tylko jedną walkę.
Awans do wspomnianej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wywalczył Adam Sitarski zajmując VIII miejsce w kat. wagowej do 46 kg (ostanie premiowane awansem). Nieco mniej szczęścia mieli Kamil KamińskiMariusz Kuciński, którzy uplasowali się na IX miejscach. Pierwszego z nich należy pochwalić za bardzo dobrą postawę na tych zawodach i tylko złemu losowaniu można przypisać to, że Kamil nie znalazł się w pierwszej ósemce swojej kategorii wagowej. Mariusz trochę zawiódł, przegrywając niespodziewanie walkę decydująca o awansie do strefy medalowej.
Patrząc na postawę wszystkich naszych zawodników na tym turnieju, można być dobrej myśli co do ich występów na matach zapaśniczych w bieżącym roku.
Serdeczne życzenia osiągania juz tylko lepszych wyników.

Zwycięstwa nie przychodzą łatwo - ale zawsze cieszą.

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.