• Utworzono:
 • Odsłony: 3052

Puchar Polski Kadetów i Juniorów w zapasach w stylu wolnym

W dniach 20 - 22 listopada 2003 roku w Kraśniku odbył się XII Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy Kadetów i Juniorów w zapasach w stylu wolnym o "Puchar Ziemi Kraśnickiej" (Puchar Polski). W zawodach tych udział wzięło dziewięciu zawodników Naszego Klubu - Adam Sitarski, Piotr Bieniek, Adam Niedźwiedzki, Mariusz Kuciński, Kamil KamińskiJakub Wróblewski w kategorii wiekowej kadetów oraz Krzysztof Chojnacki, Dominik KamińskiRafał Pachniak w kategorii wiekowej juniorów.
Najlepiej z całej drużyny wypadł Kamil Kamiński zajmując w kategorii wagowej do 76 kilogramów VI miejsce.

Miejsca na których uplasowali się nasi zawodnicy w swoich kategoriach wagowych i wiekowych:

  KADECI:

 • Adam Sitarski - XVIII miejsce w kat. wagowej do 50 kg
 • Piotr Bieniek - XV miejsce w kat. wagowej do 50 kg
 • Adam Niedźwiedzki - XVIII miejsce w kat. wagowej do 54 kg
 • Mariusz Kuciński - IX miejsce w kat. wagowej do 63 kg
 • Kamil Kamiński - VI miejsce w kat. wagowej do 76 kg
 • Jakub Wróblewski - X miejsce w kat. wagowej do 85 kg
  JUNIORZY:

 • Krzysztof Chojnacki - XV miejsce w kat. wagowej do 60 kg
 • Dominik Kamiński - XXVI miejsce w kat. wagowej do 42 kg
 • XXXI - IX miejsce w kat. wagowej do 74 kg

Chłopcy znowu wypadli dużo słabiej od swoich kolażanek klubowych, lecz ich wyniki mają trochę inną wartość. Ich puchar był zawodami międzynarodowymi w którym udział wzięło siedem ekip zagranicznych z Słowacji, Niemiec, Litwy, Białorusi, Ukrainy, Rumunii i Kanady, a łączna liczba startujących zawodników była bliska 340 osób. Większość naszych zawodników przegrywała swoje walki właśnie z zawodnikami innych państw i praktycznie żaden z zawodników nie skończył zawodów bez odniesienia jakiegoś zwycięstwa.
Oprócz Kamila Kamińskiego bardzo dobrze wypadł na tym turnieju Mariusz Kuciński, który wygrał trzy swoje walki, a przegrał jedynie z reprezentantem Ukrainy i Niemiec.
Gratulacje i życzenia poprawy swoich wyników na następnych zawodach dla wszystkich naszych zawodników.

Zwycięstwa nie przychodzą łatwo - ale zawsze cieszą.

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu do hali GOSiR w Teresinie