• Utworzono:
  • Odsłony: 6941

Puchar Polski Kadetek i Poland Open w zapasach - sukces Karoliny i Agnieszki

W dniach od 13 do 15 lutego 2004 roku w Siedlcach odbył się Puchar Polski Kadetek i Poland Open w zapasach kobiet. W zawodach tych udział brało pięć zawodniczek Naszego Klubu - Karolina Banaszek, Aneta RywackaMałgorzata Kołota w kategorii wiekowej kadetek oraz Justyna BarciakAgnieszka Koźbiał w kategorii wiekowej seniorek.

Zajęły one następujące miejsca w swoich kategoriach wagowych i wiekowych:

    PUCHAR POLSKI KADETEK:

  • Karolina Banaszek - II miejsce w kat. wagowej do 52 kg
  • Aneta Rywacka - XI miejsce w kat. wagowej do 56 kg
  • Małgorzata Kołota - VII miejsce w kat. wagowej do 70 kg
    POLAND OPEN

  • Justyna Barciak - VIII miejsce w kat. wagowej do 59 kg
  • Agnieszka Koźbiał - IV miejsce w kat. wagowej do 42 kg

Dziewczęta, przepraszam - a raczej kobiety przyzwyczaiły juz nas, że wypadają dużo lepiej od swych kolegów z klubu. Również i tym razem było podobnie.

Pucharze Polski Kadetek bardzo dobrze spisała się Karolina Banaszek, która w kategori wagowej do 52 kg zajęła II miejsce. Przegrała tylko walkę finałową z Agatą StrzelczykWarszawskiej Gwardii na punkty w stosunku 4 : 7. Gdyby Karolina wykazała więcej wiary w siebie, szczególnie w pierwszej rundzie walki, to mogła rozstrzygnąć tą walkę na swoją korzyść.
Zawody te były pierwszą eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Awans do wymienionych zawodów (awans uzyskiwało osiem najlepszych zawodniczek z każdej kategorii wagowej) wywalczyła obok Karoliny jeszcze Małgorzata Kołota. Małgosia zajęła jak na nią dopiero VII miejsce, ale jej postawa wskazuje, że jej umiejętności rosną i że na Olimpiadzie Młodzieży można liczyć na jej medal.
Najsłabiej z kadetek wypadła Aneta Rywacka, wygrywając i przegrywając po dwie walki.

Poland Open seniorek, który był ostatnim sprawdzianem kadry polskich zapaśniczek przed zbliżającym się turniejem klasyfikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Atenach i który na starcie zgromadził oprócz zawodniczek z Polski przedstawicielki dwunastu krajów, bardzo dobrze spisała się Agnieszka Koźbiał zajmują IV w kategorii wagowej do 63 kg. Agnieszka pewnie wygrała swoją grupę eliminacyjną, wygrywając przez położenie na łopatki z Claudia de GraauuHolandii i z Anną Brzezicką z klubu Cemnet Gryf Chełm. Przegrała na punkty walkę półfinałowa z Kristine Odrinaz Litwy i walkę finałową o trzecie miejsce z Skrypkina VolhaBiałorusi.
Poniżej oczekiwań i swoich możliwości tym razem wypadła Justyna Barciak. W swojej pierwszej walce można powiedzieć na własne życzenie i przy dużej "pomocy" sędziów przegrała w stosunku 5 : 6Fejza BejaouiTunezji i pomimo zdecydowanej wygranej drugiej walki w swej trzyosobowej grupie eliminacyjne, nie awansowała do dalszej części turnieju.

Serdeczne gratulacje dla Naszych zawodniczek i życzenia poprawy osiągniętych wyników w dalszej części nadchodzącego sezonu.

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.