• Utworzono:
  • Odsłony: 5164

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów 2010

W dniach od 23 do 24 kwietnia 2010 roku w Dzierżoniowie odbyły się  Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym. Klub nasz na tych zawodach reprezentowało siedmiu zawodników. A start ich zaowocował wywalczeniem trzech medali i drugiego miejsc w klasyfikacji drużynowej.  Paweł Albinowski i Adrian Czernicki zdobyli złote medale, a Patryk Skoczylas zdobył medal brązowy.

    MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW

  • Paweł Albinowski - I miejsce w kat. wagowej do 66 kg
  • Mateusz Wójcik - XV miejsce w kat. wagowej do 66 kg
  • Hubert Wysocki - IX miejsce w kat. wagowej do 74 kg
  • Mariusz Zdanowski - V miejsce w kat. wagowej do 84 kg
  • Patryk Skoczylas - III miejsce w kat. wagowej do 96 kg
  • Adrian Czernicki - I miejsce w kat. wagowej do 120 kg
  • Dawid Mechecki - V miejsce w kat. wagowej do 120 kg

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów 2010
Artur Albinowski, Paweł Albinowski Patryk Skoczylas i Adrian Czernicki.

Paweł Albinowski do swej bogatej kolekcji medali dołożył kolejny już w medal z zawodów rangi Mistrzostw Polski, zdobywając zarazem pierwszy swój tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski Juniorów. Wygrał rywalizację w najliczniej obsadzonej kategorii wagowej do 66 kilogramów i został wybrany najlepszych zawodnikiem Dzierżoniowskich Mistrzostw.

Adrian Czernicki zdobył na matach Dzierżoniowa swój pierwszy medal z zawodów rangi Mistrzostw Polski, a cieszy on tym bardziej, że to od razu medal z najcenniejszego kruszcu i zarazem tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski Juniorów na rok 2010 w kategorii wagowej do 120 kilogramów.

Również swój pierwszy medal z zawodów rangi Mistrzostw Polski zdobył Patryk Skoczylas, który wywalczył brązowy medal w kategorii wagowej do 96 kilogramów.

Niestety pozostałym naszym zawodnikom jeszcze zabrakło czasami trochę umiejętności, a czasami trochę szczęścia by wrócić z tych zawodów z medalami. Ale dzięki ich ambitnej i dobrej postawie Mazowsze Teresin uplasowało się na drugiej pozycji w końcowej klasyfikacji klubowej.

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów 2010 Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów 2010 Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów 2010 Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów 2010

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodników i ich trenerów Ryszarda Niedźwiedzkiego, Ryszarda Śliwińskiego, Krzysztofa Walencika i Artura Albinowskiego.

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING - sponsora sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.