• Utworzono:
 • Odsłony: 7205

V Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy o Puchar Mazowsza

W dniach od 9 do 11 kwietnia 2010 roku w Teresinie odbył się V Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy o Puchar Mazowsza młodzików w zapasach w stylu wolnym. W turnieju udział wzięło 140 młodych zawodników z 23 klubów zapaśniczych, w tym 66 zawodników z poza granic naszego kraju - Ukrainy, Litwy, Rosji, Niemiec, Słowacji, Francji i Izraela.

Kamil Pałyska na podium kategorii wagowej do 100 kg.

Zorganizowany po raz piąty wspólnymi siłami przez LKS Mazowsze Teresin i ULKS Ryś Kampinos turniej z roku na rok staje się jednym z najlepszych turniejów międzynarodowych dla młodzików w zapasach w stylu wolnym nie tylko w Polsce, ale i w Europie. W zawodach wzięły udział drużyny z Ukrainy, Litwy, Rosji, Niemiec, Słowacji, Francji i Izraela oprócz nich w zawodach wzięli udział zawodnicy z szesnastu polskich klubów zapaśniczych. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym. Wszystkie ekipy zagraniczne i krajowe były bardzo zadowolone z udziału w turnieju i zapowiedziały swe przybycie na kolejny turniej o Puchar Mazowsza w przyszłym roku. Z uwagi na tragedię Smoleńską i rozbicie się w dniu 10 kwietnia samolotu prezydenta Lecha Kaczyńskiego, rozgrywanie zawodów skrócono. Walki zakończono do obiadu, zrezygnowano z uroczystego otwarcia, a jedynie kilka słów na temat zaistniałej tragedii narodowej wygłosił Wójt Gminy Teresin Pan Marek Olechowski. Następnie dokonano krótkiej i cichej dekoracji triumfatorów tegorocznych zmagań.

Z startujących w turnieju zawodników naszego klubu, najlepiej wypadł Kamil Pałyska, który zajął drugie miejsce w kategorii wagowej do 100 kilogramów.

  Wynik naszych zawodników:

 • Lubelski Dominik - 16 miejsce w kat. wagowej do 35 kg
 • Jabłoński Piotr - 10 miejsce w kat. wagowej do 32 kg
 • Makowiecki Kamil - 5 miejsce w kat. wagowej do 42 kg
 • Pająk Patryk - 14 miejsce w kat. wagowej do 42 kg
 • Laskowski Piotr - 17 miejsce w kat. wagowej do 42 kg
 • Jagodziński Łukasz - 18 miejsce w kat. wagowej do 42 kg
 • Szymański Michał - 5 miejsce w kat. wagowej do 47 kg
 • Króliczak Konrad - 9 miejsce w kat. wagowej do 47 kg
 • Chwesiuk Zbigniew - 16 miejsce w kat. wagowej do 47 kg
 • Bloch Łukasz - 19 miejsce w kat. wagowej do 47 kg
 • Plackowski Karol - 20 miejsce w kat. wagowej do 47 kg
 • Szadkowski Kacper - 8 miejsce w kat. wagowej do 59 kg
 • Rybicki Kamil - 13 miejsce w kat. wagowej do 59 kg
 • Mróz Łukasz - 5 miejsce w kat. wagowej do 73 kg
 • Sobczak Dominik - 5 miejsce w kat. wagowej do 85 kg
 • Rywacki Mateusz - 8 miejsce w kat. wagowej do 85 kg
 • Turczyński Karol - 10 miejsce w kat. wagowej do 85 kg
 • Pałyska Kamil - 2 miejsce w kat. wagowej do 100 kg

W punktacji drużynowej zawodnicy wspólnej drużyny Kampinosu i Teresina zajęli V miejsce. Rywalizację drużynową wygrali zawodnicy z Kaliningradu - Rosja, wyprzedzając drużynę ZKS Slavia Ruda Śląska i Zabrażu - Ukraina.

Serdeczne gratulacje dla naszych młodych zapaśników i ich trenerów.

Podziękowania dla wszystkich instytucji, urzędów, sponsorów i osób, dzięki którym udało się zorganizować V Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy o Puchar Mazowsza Młodzików w zapasach w stylu wolnym.

Komunikat końcowy.


V Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy o Puchar Mazowsza V Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy o Puchar Mazowsza V Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy o Puchar Mazowsza V Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy o Puchar Mazowsza
5 Międzynarodowy Trurniej Zapaśniczy o Puchar Mazowsza

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.