• Utworzono:
  • Odsłony: 1818

Międzynarodowy Turniej Juniorów - Ryga 2009

Paweł Albinowski
W dniach od 20 do 22 marca 2009 roku w Rydze (Łotwa) odbył się Międzynarodowy Turniej Juniorów w zapasach w stylu wolnym. W reprezentacji Polski na ten turniej znalazł się zawodnik naszego klubu Paweł Albinowski, który zajął piąte miejsce w kategorii wagowej do 66 kg.

Paweł Albinowski po udanych startach na początku roku, został powołany do reprezentacji na międzynarodowy turniej juniorów (Paweł juniorem jest od stycznia tego roku). W bardzo silnie obsadzonym turnieju pod patronatem FILA (Międzynarodowej Federacji Zapaśniczej) nasz zawodnik pokazał się z bardzo dobrej strony. Najpierw wygrał zdecydowanie walkę z zawodnikiem gospodarzy, potem wysoko na punkty pokonał zawodnika z Finlandii. W walce półfinałowej uległ na punkty 6 : 0 i 2 : 1 zawodnikowi z Rosji, a w finale o 3 miejsce przegrał 3 : 1 i 3 : 2 z reprezentantem Gruzji. Mimo zajętego piątego miejsca, start Pawła należy uznać za udany i jest on dobrym prognostykiem na przyszłość - po raz kolejny pokazał, że ma ogromne serce do walki i potrafi podjąć walkę z każdym, niezależnie z jak utytułowanym przeciwnikiem się spotyka.

Serdeczne gratulacje dla Pawła i życzenia by z kolejnych zawodów zawsze wracał z medalami.

Podziękowania dla firm GREINER PACKAGINGJOEL AC/DC - sponsorów sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

Najbardziej wkurza mnie, moja bezradność...

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.