• Utworzono:
  • Odsłony: 1647

Mistrzostwa Polski Juniorów - srebrny medal Pawła

Paweł Albinowski
W dniach od 27 do 28 marca 2009 roku w Krotoszynie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym. Klub nasz na tych zawodach reprezentowało trzech juniorów Paweł Albinowski, Patryk Skoczylas i Adrian Czernicki. Najlepiej z wymienionej trójki wypadł Paweł, który w wywalczył tytuł wicemistrza Polski w kategorii wagowej do 66 kilogramów.
    MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW

  • Paweł Albinowski - II miejsce w kat. wagowej do 66 kg
  • Patryk Skoczylas - VIII miejsce w kat. wagowej do 96 kg
  • Adrian Czernicki - V miejsce w kat. wagowej do 120 kg

Paweł Albinowski do swojej już bogatej kolekcji medali dołożył po raz pierwszy srebrny medal z Mistrzostw Polski Juniorów, gdyż podobnie jak jego dwaj koledzy klubowi, dopiero od stycznia tego roku przeszedł do grupy wiekowej juniorów. Mimo tego był bardzo blisko jeszcze większego sukcesu w rywalizacji z zawodnikami nawet o dwa lata starszymi. Wygrał najpierw zdecydowanie swoje cztery walki eliminacyjne, niestety w finale po niezwykle emocjonującym i stojącym na bardzo wysokim poziomie pojedynku uległ 2 : 1 w rundach Sebastianowi Pawlakowi z klubu Suples Kraśnik. Pierwsza runda tego pojedynku zakończyła się bezpunktowym remisem, a szczęście w losowaniu zawodnika zapinającego uchwyt na nodze przeciwnika, uśmiechnęło się do zawodnika z Kraśnika, który wykorzystał ten swojego rodzaju rzut karny w zapasach. Druga runda zakończyła się wygraną Pawła przy remisie 3 : 3. W ostatniej rundzie po trochę kontrowersyjnej decyzji sędziów przyznano jeden punkt Sebastianowi i mimo ciągłych ataków naszego zawodnika, wynik rundy już do końca nie uległ zmianie. Mimo przegranej walki, Paweł pokazał jak należy umieć przyjąć przegraną. Pomógł wstać nieprzytomnemu ze zmęczenia (walka finałowa odbywała się o godzinie 21) i szczęścia przeciwnikowi z maty i wspólnie po ogłoszeniu wyniku obaj bardzo zmęczeni, ale uśmiechnięci podziękowali wszystkim, którzy im kibicowali.

Paweł Albinowski - tuż po dekoracji.
Paweł Albinowski - tuż po dekoracji.

Blisko zdobycia medalu i sprawienia jednej z większych niespodzianek był Adrian Czernicki mający jeszcze prawie 20 kilogramów niedowagi w kategorii wagowej do 120 kg. Po wygranych walkach eliminacyjnych i przegranym półfinale, w walce finałowej o 3 miejsce, po jeszcze bardziej dziwnych decyzjach składu sędziowskiego, uległ 2 : 1 w rundach Grzegorzowi Królowi z Olimpii Janów Lubelski, który w swoim dorobku ma już tytułu Mistrza Polski i to w stylu wolnym, jak i stylu klasycznym. Swoją postawą Adrian pokazał, iż w ostatnim okresie czasu bardzo poprawił swe umiejętności, a jego wspaniałe warunki fizyczne - dwa metry wzrostu i duża wrodzona wydolność, połączone z jego ciężkim i systematycznym treningiem, już niedługo zaczną przynosić wiele sukcesów.

Dobrze również walczył trzeci nasz zawodnik Patryk Skoczylas, który wygrał dwa pojedynki i mimo bardzo ambitnej postawy przegrał dwa kolejne i ostatecznie został sklasyfikowany na ósmej pozycji. Co przy fakcie pierwszego startu w grupie wiekowej juniorów i nowej wyższej kategorii wagowej, należy uznać za bardzo dobry występ.

Na zawodach wspierał swoich kolegów dopingiem i pomocą w przerwach walk, nasz czwarty junior - Hubert Wysocki (ubiegłoroczny Międzynarodowy Mistrz Polski Kadetów), który z powodu kontuzji nogi, nie mógł wziąć udziału w Krotoszyńskich zmaganiach, a miałby ogromne szanse wrócić z nich z medalem.

Gratulacje dla naszych zawodników i ich trenera Artura Albinowskiego.

Podziękowania dla firm GREINER PACKAGINGJOEL AC/DC - sponsorów sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.
Szczególne podziękowanie dla całego grona pedagogicznego Zespołu Szkół im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Teresinie na czele z dyrektorem Panem Stanisławem Wójcikiem, dzięki którym wszyscy nasi zawodnicy godzą ciężkie codzienne treningi, wyjazdy na zgrupowania i zawody z nauką.

Chciałbym, by i inni mogli się cieszyć z tego co ja...

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.