• Utworzono:
  • Odsłony: 2728

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów - wygrana Pawła i Huberta

W dniach od 7 do 8 marca 2008 roku w Brzeźnicy odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów w zapasach w stylu wolnym. Klub nasz na tych zawodach reprezentowało siedmiu zawodników, których start zaowocował zdobyciem złotych medali przez Pawła Albinowskiego i Huberta Wysockiego, srebrnego medalu przez Mateusza Wójcika i brązowego medalu wywalczonego przez Mariusza Zdanowskiego w wadze do 69 kilogramów.

    MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI KADETÓW

  • Mateusz Wójcik - II miejsce w kat. wagowej do 54 kg
  • Rafał Paliński - IX miejsce w kat. wagowej do 54 kg
  • Paweł Albinowski - I miejsce w kat. wagowej do 63 kg
  • Hubert Wysocki - I miejsce w kat. wagowej do 69 kg
  • Mariusz Zdanowski - III miejsce w kat. wagowej do 69 kg
  • Patryk Skoczylas - IX miejsce w kat. wagowej do 85 kg
  • Adrian Czernicki - VII miejsce w kat. wagowej do 100 kg

Indywidualnie najlepiej zaprezentowali się Paweł Albinowski i Hubert Wysocki - uczniowie pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół im. Prymasa Tysiąclecia w Teresinie, którzy pierwszy raz wywalczyli tytuły Mistrzów Polski. Dla Huberta był to zarazem pierwszy medal z zawodów rangi Mistrzostw Polski.
Podobnie swoje pierwsze mistrzowskie medale i tytuły zdobyli Mateusz Wójcik (uczeń trzeciej klasy Gimnazjum Publicznego w Szymanowie) i Marusz Zdanowski (uczeń trzeciej klasy Gimnazjum Publicznego w Kampinosie).

W klasyfikacji drużynowej zawodnicy Mazowsza Teresin zostali sklasyfikowani na drugim miejscu, najwyższym w historii sekcji zapaśniczej naszego klubu z zawodów tej rangi.

Artur Albinowski (trener), Mateusz Wójcik, Paweł Albinowski, Hubert Wysocki i Mariusz Zdanowski
Od lewej stoją: Artur Albinowski (trener), Mateusz Wójcik,
Paweł Albinowski, Hubert Wysocki i Mariusz Zdanowski.


Serdeczne gratulacje dla naszych zawodników i ich trenerów Ryszarda Niedźwiedzkiego, Ryszarda Śliwińskiego, Krzysztofa Radkowskiego, Jacka Szymańskiego, Krzysztofa Walencika i Artura Albinowskiego

Podziękowania dla firm GREINER PACKAGINGJOEL AC/DC - sponsorów sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

Słońce świeci, nawet gdy go nie ma na niebie.

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.