• Utworzono:
 • Odsłony: 5787

III Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy o Puchar Mazowsza

W dniach 14 - 16 marca 2008 roku w Teresinie odbył się III Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy o Puchar Mazowsza młodzików w zapasach w stylu wolnym. W turnieju udział wzięło 172 młodych zawodników, w tym 58 zawodników z poza granic naszego kraju - Ukrainy, Litwy, Białorusi, Rosji, Słowacji i Niemiec.

Komunikat końcowy III Pucharu Mazowsza.

Zorganizowany po raz trzeci wspólnymi siłami przez LKS Mazowsze TeresinULKS Ryś Kampinos turniej z roku na rok staje się jednym z najlepszych turniejów międzynarodowych dla młodzików w zapasach w stylu wolnym nie tylko w Polsce, ale i w Europie. W zawodach wzięły udział po dwie drużyny z Ukrainy i Litwy, drużyna z Białorusi, Słowacji, Rosji i Niemiec, oprócz nich w zawodach wzięli udział zawodnicy z siedemnastu polskich klubów zapaśniczych. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym. Wszystkie ekipy zagraniczne i krajowe były bardzo zadowolone z udziału w turnieju i zapowiedziały swe przybycie na kolejny turniej o Puchar Mazowsza w przyszłym roku. Rozgrywane zawodów w pięknie przystrojonej sali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Teresinie, otwarcie zawodów okraszone bardzo ładnymi występami artystycznymi, atrakcyjne nagrody dla sześciu najlepszych zawodników każdej kategorii wagowej, upominki dla każdego uczestnika turnieju i wysoki poziom samej rywalizacji sportowej - to wszystko zbudowało atmosferę zawodów najwyższej rangi.

Z startujących w turnieju zawodników naszego klubu, najlepiej wypadł Mariusz Zdanowski, który wygrał rywalizację w kategorii wagowej do 85 kilogramów i został również wybrany najlepszym zawodnikiem całego turnieju. Na podium udało się jeszcze stanąć innemu naszemu zawodnikowi - Kamilowi Wójcikowi, który zdobył srebrny medal w wadze do 73 kilogramów.

Mariusz Zdanowski na najwyższym stopniu podium kategorii wagowej do 85 kg.
Mariusz Zdanowski na najwyższym stopniu podium kategorii
wagowej do 85 kg.
  Wynik naszych zawodników:

 • Kamil Makowiecki - XI miejsce w kat. wagowej do 35 kg
 • Karol Plackowski - XI miejsce w kat. wagowej do 35 kg
 • Michał Szymański - XIX miejsce w kat. wagowej do 38 kg /ULKS Ryś Kampinos/
 • Rafał Mechocki - XI miejsce w kat. wagowej do 42 kg
 • Daniel Czajewski - XVII miejsce w kat. wagowej do 42 kg
 • Kacper Bloch - XI miejsce w kat. wagowej do 47 kg /ULKS Ryś Kampinos/
 • Rafał Paliński - IV miejsce w kat. wagowej do 53 kg
 • Sebastian Radzikowski - XVII miejsce w kat. wagowej do 53 kg
 • Mateusz Rywacki - XXIII miejsce w kat. wagowej do 53 kg
 • Dawid Rywacki - IV miejsce w kat. wagowej do 59 kg
 • Patryk Szymański - VII miejsce w kat. wagowej do 66 kg /ULKS Ryś Kampinos/
 • Mateusz Grzegorek - X miejsce w kat. wagowej do 66 kg
 • Piotr Wawrzyńczak - XVII miejsce w kat. wagowej do 66 kg
 • Kamil Wójcik - II miejsce w kat. wagowej do 73 kg
 • Dominik Sobczak - V miejsce w kat. wagowej do 73 kg
 • Mariusz Zdanowski - I miejsce w kat. wagowej do 85 kg /wychowanek ULKS Ryś Kampinos/
 • Dawid Wasilewski - IV miejsce w kat. wagowej do 38 kg /ULKS Ryś Kampinos/
 • Dawid Mechecki - VIII miejsce w kat. wagowej do 85 kg
 • Kamil Pałyska - IV miejsce w kat. wagowej do 85 kg

W punktacji drużynowej zawodnicy wspólnej drużyny Kampinosu i Teresina zajęli III miejsce, ulegając jedynie połączonej drużynie Zabaraża i Lwowa oraz drużynie Koszyc ze Słowacji.

Serdeczne gratulacje dla naszych młodych zapaśników i ich trenerów.

Podziękowania dla wszystkich instytucji, urzędów, sponsorów i osób, dzięki którym udało się zorganizować III Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy o Puchar Mazowsza Młodzików w zapasach w stylu wolnym.

Trzeba wierzyć w ludzi.

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.