• Utworzono:
  • Odsłony: 3426

II Puchar Polski Seniorów - srebro Szymona

W dniach od 27 do 28 kwietnia 2007 roku w Poznaniu odbył się II Puchar Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym. Klub nasz na tych zawodach reprezentowało trzech juniorów i jeden senior. I zgodnie z oczekiwaniami, nasz jedyny senior wypadł na zawodach seniorów najlepiej z całej czwórki - Szymon Piątkowski w kategorii wagowej do 74 kilogramów wywalczył srebrny medal.

    PUCHAR POLSKI SENIORÓW

  • Arkadiusz Znajdek - XI miejsce w kat. wagowej do 60 kg
  • Szymon Piątkowski - II miejsce w kat. wagowej do 74 kg
  • Kamil Kamiński - XII miejsce w kat. wagowej do 84 kg
  • Artur Szymczyk - XI miejsce w kat. wagowej do 74 kg

Szymon Piątkowski jeden z bardziej utytułowanych wychowanków naszego klubu, w Poznaniu uległ jedynie na punkty w walce finałowej Krystianowi Brzozowskiemu z klubu Górnik Łęczna - będącemu aktualnie najbardziej utytułowanym zawodnikiem w zapasach w stylu wolnym w Polsce.

Krystian Brzozowski i Szymon Piątkowski podczas prezentacji przed finałem
Krystian BrzozowskiSzymon Piątkowski
podczas prezentacji przed walką finałową.

Pozostałym naszym zawodnikom, debiutującym na imprezie tej rangi, zabrakło jeszcze troszkę umiejętności by skutecznie rywalizować w grupie wiekowej seniorów. Z całej trójki, najlepiej zaprezentował się Kamil Kamiński, który w najliczniej obsadzonej kategorii wagowej do 84 kilogramów, wygrał jedną i minimalne przegrał drugą walkę. Swą postawą zasygnalizował, iż niedługo może dołączyć do czołówki seniorów w tej kategorii wagowej w Polsce. Serdeczne gratulacje dla naszych zawodników.

Podziękowania dla firm GREINER PACKAGINGJOEL AC/DC - sponsorów sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

Zwycięstwa nie przychodzą łatwo - ale trzeba do nich dążyć - nie zopominając o przegranych.

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.