• Utworzono:
 • Odsłony: 3470

XIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - medale Angeliki i Pawła

XIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych - Opolskie 2007
W dniach od 3 do 8 maja 2007 roku odbyły się finały XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych - Opolskie 2007 - w zapasach w stylu wolnym kadetek i kadetów. Na matach Kędzierzyna-Koźla rywalizowały od 3 do 5 maja kadetki, a od 5 do 8 maja w Krapkowicach rywalizowali kadeci. W zawodach tych, będących zarazem Mistrzostwami Polski Juniorów i Juniorek Młodszych w zapasach w stylu wolnym udział wzięło jedenaścioro zawodniczek i zawodników naszego Klubu. Ich start zaowocował zdobyciem dwóch brązowych medali wywalczonych przez Angelikę Rybicką w kategorii wagowej do 52 kilogramów i Pawła Albinowskiego w kategorii wagowej do 63 kilogramów.
  XIII OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY - KADETKI:

 • Angelika Rybicka - III miejsce w kat. wagowej do 52 kg
 • Anna Albinowska - V miejsce w kat. wagowej do 52 kg
 • Marta Sitarska - IX miejsce w kat. wagowej do 65 kg
  XIII OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY - KADECI:

 • Damian Wadecki - XVII miejsce w kat. wagowej do 46 kg /Ryś Kampinos/
 • Mateusz Wójcik - XV miejsce w kat. wagowej do 50 kg
 • Paweł Albinowski - III miejsce w kat. wagowej do 63 kg
 • Hubert Wysocki - XI miejsce w kat. wagowej do 63 kg
 • Mariusz Zdanowski - XVII miejsce w kat. wagowej do 63 kg
 • Dominik Wójcik - XX miejsce w kat. wagowej do 63 kg
 • Patryk Skoczylas - XVIII miejsce w kat. wagowej do 76 kg
 • Adrian Czernicki - XI miejsce w kat. wagowej do 100 kg

Angelika Rybicka - uczennica Gimnazjum Publicznego w Teresinie, córka niegdyś znakomitego zapaśnika Mazowsza - Roberta Rybickiego, na matach Kędzierzyna-Koźla podobnie jak przed rokiem wywalczyła brązowy medal. Ulegała jedynie w ćwierćfinale, po bardzo wyrównanej walce, swej najgroźniejszej rywalce - Natalii Pujer z klubu sportowego Szczyt Boguszów - późniejszej zwyciężczyni wagi do 52 kilogramów.

Blisko sprawienia największej niespodzianki mistrzostw była Anna Albinowska (uczennica Gimnazjum Publicznego w Teresinie) startująca w tej samej kategorii wagowej co Angelika. W walce półfinałowej była blisko pokonania wymienionej wcześniej Natalii Pujer, ostatecznie jednak jej ulegała 2 : 1 w rundach, choć według wielu obserwatorów Ania powinna wygrać przez położenie swej przeciwniczki na łopatki w drugiej rundzie.

W walce o brązowy medal tej kategorii doszło do bratobójczego pojedynku pomiędzy AniąAngeliką. Walkę wygrała zdecydowanie starsza z naszych zawodniczek - Angelika, ale piąte miejsce Ani to i tak największy sukces tej młodej zawodniczki, w jej dotychczasowej karierze sportowej.

Paweł Albinowski (uczeń Gimnazjum Publicznego w Teresinie) zdobył na matach Krapkowic swój pierwszy medal z Olimpiady Młodzieży. Paweł podobnie jak wcześniej wymienione nasze zawodniczki, startował w najliczniej obsadzonej kategorii wagowej - 33 zawodników. Paweł miał bardzo niekorzystne losownie, kolejno spotykał się z coraz lepszymi zawodnikami, gdy jego kolejni przeciwnicy walczyli w tym czasie z o kilka klas słabszymi rywalami. W walce 1/8 finału pokonał zdecydowanie na punkty Romana WyrwasaCeramika Krotoszyn (3 zawodnika Międzynarodowych Mistrzostw Polski). W ćwierćfinale pokonał 2 : 1 w rundach Krystiana MisztalaSuplesa Kraśnik (2 zawodnika Pucharu Polski), wykonując zwycięski rzut na 5 sekund przed zakończeniem decydującej rundy. Mając tylko regulaminowe 15 minut przerwy przed walką półfinałową, w której spotkał się z faworytem tej wagi Mateuszem Gamrotem z klubu Bizon Milicz (pierwszemu na Pucharze Polski, późniejszemu Mistrzowi Polski), Paweł po niezwykle wyrównanym pojedynku uległ 1 : 01 : 0 na punkty w dwóch rundach. No cóż, gdyby miał może więcej przerwy lub jego przeciwnik bardziej wymagających rywali - bo z najlepszym zawodnikiem, z którym walczył przed półfinałem Matuesz - Paweł spotkał się w walce o brązowy medal i wygrał szybko przez przewagę techniczną i kładąc równocześnie swego przeciwnika na łopatki.

Swą bardzo dobrą postawą AngelikaPaweł najprawdopodobniej zapewnili sobie start na tegorocznych Mistrzostwach Europy, które odbędą się w lipcu tego roku w Warszawie, a Polska jako gospodarz ma prawo do wystawienia dwóch reprezentacji.

Dobrze na mistrzostwach zaprezentowali się też nasi pozostali zawodnicy i zawodniczki, z których oprócz dwójki w przyszłym roku wszyscy nadal będą w grupie wiekowej kadetów i być może pójdą w ślady AngelikiPawła, a Ci ostatni sięgną po upragnione złote medale.

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodniczek, zawodników i ich trenerów Ryszarda Niedźwiedzkiego, Ryszarda Śliwińskiego, Krzysztofa Radkowskiego, Jacka SzymańskiegoArtura Albinowskiego.

Podziękowania dla firm GREINER PACKAGINGJOEL AC/DC - sponsorów sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

XIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych - Opolskie 2007

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.