• Utworzono:
  • Odsłony: 4039

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetek i Mistrzostwa Polski Juniorek

W dniach od 05 do 07 marca 2004 roku w Bielawie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski KadetekMistrzostwa Polski Juniorek w zapasach. W zawodach tych udział brały cztery zawodniczek Naszego Klubu - Karolina BanaszekMałgorzata Kołota w kategorii wiekowej kadetek oraz Justyna BarciakAgnieszka Koźbiał w kategorii wiekowej juniorek. Start naszych zawodniczek zaowocował zdobyciem czterech medali - trzech brązowych i jednego srebrnego.

    MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI KADETEK:

  • Karolina Banaszek - III miejsce w kat. wagowej do 52 kg
  • Małgorzata Kołota - II miejsce w kat. wagowej do 70 kg
    MISTRZOSTWA POLSKI JUNIOREK

  • Justyna Barciak - III miejsce w kat. wagowej do 59 kg
  • Agnieszka Koźbiał - III miejsce w kat. wagowej do 63 kg

Tak dobrych występów naszych zawodniczek chyba nikt się nie spodziewał, oprócz ich trenerów Artura Albinowskiego, Ryszarda NiedźwiedziegoRyszarda Śliwińskiego, którzy nawet po cichu liczyli, że medale dziewczyn będą innych kolorów. A tym, że nie były to oczekiwania bezpodstawne, pokazały walki naszych zawodniczek.

Karolina Banszek zdobywczyni brązowego medalu, przegrała walkę półfinałową z Agatą StrzelczykWarszawskiej Gwardii, późniejszą triumfatorką tej kategorii wagowej. Karolina jeszcze na kilkanaście sekund do końca walki prowadziła na punkty 3 : 1, ale będąc w parterze straciła dwa punkty i nastąpiła regulaminowa dogrywka do zdobycia pierwszego punktu technicznego, w której lepsza okazała się zawodniczka Gwardii. Karolinie zabrakło jeszcze trochę doświadczenia, ale po raz kolejny udowodniła, że razem ze swą przeciwniczką są aktualnie najlepszymi zawodniczkami w wadze do 52 kg.

Małgorzata Kołota zdobywczyni tytułu wicemistrzowskiego uległa w walce finałowej Kucharskiej Ewelinie z klubu Orlęta Łuków, zawodniczce o rok od siebie starszej i bardziej doświadczonej. Ewelina wykorzystała bezwzględnie błąd naszej zawodniczki podczas wykonywania zejścia do nóg i położyła Małgosie na łopatki. Wcześniejsze walki eliminacyjne Małgosia rozstrzygnęła na swoją korzyść, a najtrudniejszą walkę w eliminacjach miała MałgosiaIwańską KatarzynąKS Sobieski Poznań, w regulaminowym czasie walka zakończyła się wynikiem 1 : 1 i sędziowie zarządzili przymusowa klamrę (by zakończyła się walka, bez dogrywki jedna z zawodniczek musi mieć przynajmniej 3 punkty techniczne i nie może być remisu, w przypadku gdy żadna z zawodniczek nie ma 3 punktów, następuje tak zwana klamra suplesowa - uchwyt skrzyżny) z której nasza zawodniczka jako pierwsza wykonała rzut za 3 punkty i to ona cieszyła się ze zwycięstwa.

Justyna Barciak nasza najbardziej utytułowana zawodniczka, tym razem musiała uznać wyższość Anny Zwirydowskiej z klubu Włókniarz Łódź, przegrywają z nią na punkty 0 : 3. Przebieg tej walki mógłby być inny, gdyby nie błędna interpretacja sędziowska pierwszej akcji technicznej przeciwniczki Justyny. Justyna jeszcze z obszaru pola walki wykonała kontrę ataku do nóg rzutem biodrowym, czego nie zauważyli sędziowie i przyznali punkt jej przeciwniczce. Na tak wysokim poziomie sportowym, jaki reprezentują obie zawodniczki, ten jeden punkt zadecydował o obrazie całej walki. Przy stanie 0 : 2 dla przeciwniczki Justyny na koniec walki nastąpiła by przymusowa klamra, która jest bardzo mocna stroną Justyny i miała by okazję do wykonania akcji rzutowej za 3 punkty i wygrania całej walki. Małym pocieszeniem pozostaje, że Anie Zwirydowską po wygraniu walki finałowej z Sylwią Starzec z klubu Bielawianka Bielawa (medalistki Mistrzostw Europy) 5 : 0 wybrano najlepszą zawodniczką mistrzostw, a trener kadry narodowej juniorek i seniorek Marian Filipowicz wyznaczył Justynę do reprezentowania naszego kraju na zbliżającym się turnieju międzynarodowym na Białorusi. Wymienione zawodniczki należą do głównych kandydatek do wyjazdu na Mistrzostwa Europy Juniorek i Seniorek (niedawno Anna Zwirydowska wygrała międzynarodowy turniej seniorek Poland Open).

Agnieszka Koźbiał - tak jak przed rokiem wywalczyła brązowy medal. Przegrała tylko na punkty walkę półfinałową z Karoliną Maciejczak z klubu Platan Borkowice, późniejszą triumfatorką ich kategorii wagowej (podobnie jak w zeszłym roku). Karolina jest o rok starsza od Agnieszki i okazała się jeszcze zawodniczką bardziej doświadczoną i posiadającą wyższe umiejętności techniczne. Wszystkie inne walki, włącznie z walką o brązowy medal Agnieszka zdecydowanie rozstrzygnęła na swoją korzyść, kładąc swoje przeciwniczki na łopatki i nie tracąc w walkach z nimi żadnego punktu technicznego.


Agnieszka, Justyna, MałgosiaKarolina tuz po dekoracji.

Serdeczne gratulacje dla naszych wspaniałych zawodniczek i ich trenerów, których pracę zauważono również w Polski Związku Zapaśniczym - na początku roku Zarząd PZZ powołał Artura Albinowskiego do pełnienia funkcji trenera kadry narodowej kadetek.

Serdeczne podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING - sponsorowi sekcji zapasów i klubu, dzięki któremu nasze zawodniczki mogły się tak dobrze przygotować się do mistrzostw.

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.