• Utworzono:
  • Odsłony: 950

Puchar Polski Kadetek - Karlino 2022

W dniach od 11 do 13 marca 2022 roku w Karlinie odbył się Puchar Polski Kadetek w zapasach kobiet - Karlino 2022. W turnieju udział wzięły trzy zawodniczki z naszego klubu. Srebrny medal wywalczyła w kategorii wagowej do 65 kilogramów  Maja Nowakowska, brązowy medal zdobyła Karolina Zień w wadze do 49 kilogramów, a Zuzanna Klata zajęła dziewiąte miejsce w kategorii do 46 kilogramów.

Puchar Polski Kadetek - Karlino 2022Karolina Zień, Maja Nowakowska i Zuzanna Klata

PUCHAR POLSKI KADETEK

  • Zuzanna Klata - IX miejsce w kat. wagowej do 46 kg
  • Karolina Zień - III miejsce w kat. wagowej do 49 kg
  • Maja Nowakowska - II miejsce w kat. wagowej do 65 kg

Puchar Polski Kadetek - Karlino 2022Maja Nowakowska na drugim stopniu podium kategorii wagowej do 65 kilogramów
Puchar Polski Kadetek - Karlino 2022Karolina Zień na trzecim stopniu podium kategorii wagowej do 49 kilogramów

Maja Nowakowska na matach Karlina osiągnęła swój największy sukces sportowy, po raz pierwszy stanęła na podium zawodów rangi Pucharu Polski Kadetek i to będąc w grupie kadetek pierwszy rok i rywalizując z zawodniczkami nawet od dwa lata starszymi.
Podobnie Karolina Zień, ubiegłoroczna Mistrzyni Polski Młodziczek, wywalczyła swój pierwszy pucharowy medal w kategorii wiekowej kadetek.
Zuzanna Klata mimo zajętego dziewiątego miejsca, pokazała swą postawą, że może w swojej kategorii wagowej rywalizować o najwyższe lokaty. Uległa na minimalne przy remisie 3:3 pierwszej zawodniczce swej kategorii wagowej i trzeciej 2 do 1.

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodniczek i ich trenerów Ryszarda Niedźwiedzkiego, Ryszarda Śliwińskiego, Sławomira Rogozińskiego, Roberta Rybickiego oraz trenera prowadzącego kadetów, juniorów i seniorów - Pawła Albinowskiego.

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING - sponsora sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu do hali GOSiR w Teresinie