• Utworzono:
  • Odsłony: 902

Puchar Polski Kadetów - Chęciny 2022 - wygrana Bartka

W dniach od 4 do 6 marca 2022 roku w Chęcinach odbył się Puchar Polski Kadetów w zapasach w stylu wolnym - Chęciny 2022. W turnieju udział wzięło siedmiu zawodników z naszego klubu. Puchar Polski wywalczył w kategorii wagowej do 71 kilogramów Bartłomiej Nowakowski, a Dawid Bielski w kategorii wagowej do 51 wywalczył medal srebrny.

Puchar Polski Kadetów - Chęciny 2022Dawid Bielski i Bartłomiej Nowakowski

PUCHAR POLSKI KADETÓW

  • Dawid Bielski - II miejsce w kat. wagowej do 51 kg
  • Krzysztof Goliński - XII miejsce w kat. wagowej do 65 kg
  • Bartłomiej Nowakowski - I miejsce w kat. wagowej do 71 kg
  • Patryk Kutyłowski - XIII miejsce w kat. wagowej do 71 kg
  • Adrian Kowalski - XXII miejsce w kat. wagowej do 71 kg
  • Braian Kowalski - XV miejsce w kat. wagowej do 80 kg
  • Krzysztof Chudecki XI miejsce w kat. wagowej do 110 kg

Puchar Polski Kadetów - Chęciny 2022Bartłomiej Nowakowski na najwyższym stopniu podium.
Puchar Polski Kadetów - Chęciny 2022Dawid Bielski na drugim stopniu podium.
Puchar Polski Kadetów - Chęciny 2022Ryszard Niedźwiedzki na drugim stopniu podium dekoracji klasyfikacji wojewódzkiej.

Pierwszy tegoroczny start naszych zawodników należy uznać za udany, sześciu debiutantów w grupie wiekowej kadetów i jeden będący drugi rok kadetem, w rywalizacji ze starszymi często o dwa lata zawodnikami, podejmowali walkę i każdy z nich wygrał przynajmniej jeden pojedynek. Najstarszy z naszych zawodników Bartłomiej Nowakowski, jak przystało na ubiegłorocznego Mistrza Polski Kadetów w wadze do 65 kilogramów, odniósł w tym roku zdecydowane zwycięstwo w wadze do 71 kilogramów. Bardzo dobrze zaprezentował się też ubiegłoroczny Mistrz Polski Młodzików Dawid Bielski, który przegrał tylko w pojedynku finałowym. Udana postawa naszych zawodników, zaowocowała zdobyciem czwartego miejsca w klasyfikacji klubowej na 68 sklasyfikowane kluby. Przyczyniła się też walnie do wywalczenia drugiej pozycji województwa mazowieckiego w klasyfikacji województw.  

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodników i ich trenerów Ryszarda Niedźwiedzkiego, Ryszarda Śliwińskiego, Sławomira Rogozińskiego, Roberta Rybickiego oraz trenera prowadzącego kadetów, juniorów i seniorów - Pawła Albinowskiego.

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING - sponsora sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.