• Utworzono:
  • Odsłony: 877

Puchar Polski Kadetów - Chęciny 2022 - wygrana Bartka

W dniach od 4 do 6 marca 2022 roku w Chęcinach odbył się Puchar Polski Kadetów w zapasach w stylu wolnym - Chęciny 2022. W turnieju udział wzięło siedmiu zawodników z naszego klubu. Puchar Polski wywalczył w kategorii wagowej do 71 kilogramów Bartłomiej Nowakowski, a Dawid Bielski w kategorii wagowej do 51 wywalczył medal srebrny.

• Krzysztof Chudecki XI miejsce w kat. wagowej do 110 kg

Puchar Polski Kadetów - Chęciny 2022Bartłomiej Nowakowski na najwyższym stopniu podium.
Puchar Polski Kadetów - Chęciny 2022Dawid Bielski na drugim stopniu podium.
Puchar Polski Kadetów - Chęciny 2022Ryszard Niedźwiedzki na drugim stopniu podium dekoracji klasyfikacji wojewódzkiej.

Pierwszy tegoroczny start naszych zawodników należy uznać za udany, sześciu debiutantów w grupie wiekowej kadetów i jeden będący drugi rok kadetem, w rywalizacji ze starszymi często o dwa lata zawodnikami, podejmowali walkę i każdy z nich wygrał przynajmniej jeden pojedynek. Najstarszy z naszych zawodników Bartłomiej Nowakowski, jak przystało na ubiegłorocznego Mistrza Polski Kadetów w wadze do 65 kilogramów, odniósł w tym roku zdecydowane zwycięstwo w wadze do 71 kilogramów. Bardzo dobrze zaprezentował się też ubiegłoroczny Mistrz Polski Młodzików Dawid Bielski, który przegrał tylko w pojedynku finałowym. Udana postawa naszych zawodników, zaowocowała zdobyciem czwartego miejsca w klasyfikacji klubowej na 68 sklasyfikowane kluby. Przyczyniła się też walnie do wywalczenia drugiej pozycji województwa mazowieckiego w klasyfikacji województw.

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodników i ich trenerów Ryszarda Niedźwiedzkiego, Ryszarda Śliwińskiego, Sławomira Rogozińskiego, Roberta Rybickiego oraz trenera prowadzącego kadetów, juniorów i seniorów - Pawła Albinowskiego.

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING - sponsora sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.