• Utworzono:
  • Odsłony: 1681

Akademickie Mistrzostwa Polski 2015 - wygrana Wiktora, Roberta i Karola

AZSW dniu 26 września 2015 roku w Warszawie odbyły się X Mistrzostwa Polski Akademickiego Związku Sportowego - Akademickie Mistrzostwa Polski w zapasach. Klub nasz na tych zawodach w rywalizacji w zapasach w stylu wolnym reprezentowało dziewięciu zawodników. Start naszych reprezentantów zakończył się wywalczeniem trzech złotych, jednego srebrnego i trzech brązowych medali. Złote medale i tytuły Akademickich Mistrzów Polski zdobyli Wiktor Szmulaj, Robert Michta Karol Turczyński, srebrny medal zdobył Mariusz Zdanowski, a brązowe medale wywalczyli Sebastian Link, Piotr Michta i Michał Szymański.

X MISTRZOSTWA POLSKI AZS W ZAPASACH W STYLU WOLNYM

  • Wiktor Szmulaj - I miejsce w kat. wagowej do 65 kg
  • Sebastain Link - III miejsce w kat. wagowej do 65 kg
  • Robert Michta - I miejsce w kat. wagowej do 86 kg
  • Piotr Michta - III miejsce w kat. wagowej do 86 kg
  • Kamil Rybicki - V miejsce w kat. wagowej do 86 kg
  • Mariusz Zdanowski - II miejsce w kat. wagowej do 97 kg
  • Michał Szymański - III miejsce w kat. wagowej do 97 kg
  • Karol Turczyński - I miejsce w kat. wagowej do 125 kg
  • Dawid Mechecki - V miejsce w kat. wagowej do 125 kg

X Mistrzostwa Polski Akademickiego Związku Sportowego - Akademickie Mistrzostwa Polski - Warszawa 2015
Zawodnicy LKS Mazowsze Teresin tuż po dekoracji.

Start naszych zawodników mógł być jeszcze lepszy, ale z powodu kontuzji z rywalizacji musiał wycofać się Kamil Rybicki i Dawida Mechecki. Ten ostatni w walce półfinałowej, prowadząc na punkty na 20 sekund do końca walki, doznał uszkodzenia stawu kolanowego i zamiast pewnego minimum srebrnego medalu, musiał poddać się w tej walce i walce o brązowy medal.
Dzięki bardzo dobrej postawie wszystkich naszych zawodników, zostali oni sklasyfikowani na trzecim miejscu w klasyfikacji drużynowej łącznej dla wszystkich trzech styli - stylu wolnym, klasycznym i zapasach kobiet. W klasyfikacji prowadzonej tylko dla stylu wolnego, nasi zawodnicy zdecydowanie ją wygrali.

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodników i ich trenerów oraz życzenia jak najszybszego powrotu do zdrowia dla Kamila i Dawida.

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING i BAKOMA - sponsorów sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

Akademickie Mistrzostwa Polski - Warszawa 2015  Akademickie Mistrzostwa Polski - Warszawa 2015  Akademickie Mistrzostwa Polski - Warszawa 2015  Akademickie Mistrzostwa Polski - Warszawa 2015

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.