• Utworzono:
  • Odsłony: 2283

Mistrzostwa Europy Juniorów - Katowice 2014 - brązowy medal Kamila Rybickiego!

Mistrzostwa Europy Juniorów - Katowice 2014 :: Kamil RybickiW dniach 16 - 22 czerwca 2014 roku w Katowicach odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów w zapasach. W reprezentacji Polski na te zawody znalazło się dwóch zawodników naszego klubu - Kamil Rybicki i Robert Michta. Ich start zakończył się ogromnym sukcesem Kamila Rybickiego, który wywalczył brązowy medal w kategorii wagowej do 66 kilogramów.

Kamil Rybicki zajmując trzecie miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów w zapasach w stylu wolnym, osiągnął swój największy sukces w dotychczasowej karierze sportowej, a zarazem jeden z największych sukcesów sekcji zapaśniczej naszego klubu. Jako pierwszy zawodnik reprezentujący barwy sekcji zapaśniczej LKS Mazowsze Teresin, wywalczył miejsce medalowe z zawodów rangi Mistrzostw Europy i Świata. Sztuka ta do tej pory jedynie udawała się wychowankom sekcji, ale nie reprezentujących barwy naszego klubu w momencie zdobywania medali, między innymi taki medal wywalczył w 1992 roku Krzysztof Walencik, który zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy Seniorów w wadze do 74 kilogramów. Krzysztof Walencik należy teraz do sztabu szkoleniowców sekcji zapaśniczej Mazowsza Teresin, a zarazem jest dyrektorem Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Teresinie, gdzie na co dzień odbywają sie zajęcia treningowego naszego klubu.
W jednej ósmej finału Kamil Rybicki uległ na punkty zawodnikowi Omari Gurjidze z Gruzji - późniejszemu zdobywcy tytułu Mistrza Europy. W walce repasażowej pokonał przez przewagę techniczną zawodnika Gianluca Coco z Włoch. A w pojedynku o brązowy medal pokonał na punkty 6 : 4 reprezentanta Niemiec Andreasa Waltera. W kategorii wagowej Kamila do 66 kilogramów startowało 21 zawodników z 21 krajów.

Nasz drugi reprezentant Polski na Katowickie Mistrzostwa - Robert Michta, startujący w kategorii wagowej do 74 kilogramów, w swej pierwszej walce uległ zawodnikowi z Białorusi. Robert po raz pierwszy startował na zawodach rangi Mistrzostw Europy i chyba troszeczkę zjadła go trema, ale sam udział w Mistrzostwach to największy sukces sportowy tego zawodnika i stać go, by w przyszłości również zdobywać medale na tak ważnych imprezach sportowych. Ostatecznie Robert został sklasyfikowany na 21 miejscu na 24 startujących zawodników.

Mistrzostwa Europy Juniorów - Katowice 2014 :: Kamil Rybicki na trzecim stopniu podium.
Mistrzostwa Europy Juniorów - Katowice 2014 :: Kamil Rybicki na trzecim stopniu podium.

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodników i ich trenerów Ryszarda Niedźwiedzkiego, Ryszarda Śliwińskiego, Krzysztofa Walencika, Sławomira Rogozińskiego, Jacka Szymańskiego, Roberta Rybickiego oraz trenera prowadzącego kadetów, juniorów i seniorów - Artura Albinowskiego.

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING i BAKOMA - sponsorów sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

Mistrzostwa Europy Juniorów - Katowice 2014 :: Kamil Rybicki z trenerem Arturem Albinowskim
Mistrzostwa Europy Juniorów - Katowice 2014 :: Kamil Rybicki ze swoim trenerem Arturem Albinowskim.

Więcej zdjęć z Mistrzostw Europy Juniorów - Katowice 2014, można znaleźć na stronie sekcji zapaśniczej CSiR Dąbrowa Górnicza.

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.