• Utworzono:
  • Odsłony: 2173

OOM 2014 w zapasach w stylu klasycznym i zapasach kobiet - medale Natalii i Karola

XIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letniech - Dolny Śląsk 2014W dniach od 13 do 15 czerwca 2014 roku w Wałbrzychu odbyły się finałowe zawody XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym i zapasach kobiet  - Dolny Śląsk 2014. W zawodach tych wzięło udział sześcioro naszych zawodników, spośród których, srebrny medal wywalczyła Natalia Teresiak, a brązowy medal przypadł Karolowi Turczyńskiemu.

Miejsca wywalczone przez zawodników Mazowsza:

KADECI - zapasy w stylu klasycznym

  • Adrian Wagner - VIII miejsce w kat. wagowej do 42 kg
  • Kamil Banaszek V miejsce w kat. wagowej do 54 kg
  • Konrad Króliczak - V miejsce w kat. wagowej do 63 kg
  • Karol Turczyński - III miejsce w kat. wagowej do 100 kg

KADETKI - zapasy kobiet

  • Natalia Teresiak - II miejsce w kat. wagowej do 56 kg
  • Milena Kałęcka - XI miejsce w kat. wagowej do 65 kg

Start naszych kadetów należy uznać za bardzo udany, gdyż na co dzień trenują oni zapasy w stylu wolnym, a mimo to startując w stylu klasycznym, udało im się wywalczyć brązowy medal, wywalczony przez Karola Turczyńskiego, a pozostałym zawodnikom bardzo niewiele zabrakło do wywalczenia pozycji medalowych.

XX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym
Karol Turczyński na trzecim stopniu podium kategorii wagowej do 100 kg.

Natomiast występ Natali Teresiak zakończył się jej wielkim sukcesem, zawodniczka ta po raz pierwszy w swej dotychczasowej karierze sportowej, zdobyła medal z zawodów rangi Mistrzostw Polski.
Ta sztuka nie udała się jej koleżance klubowej Milenie Kałęckiej, ale i ona pokazała, że już nie długo również dołączy do czołówki zawodniczek w swojej kategorii wagowej.

XX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach kobiet
Natalia Teresiak na drugim stopniu podium kategorii wagowej do 56 kg.

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodników, zawodniczek i ich trenerów Ryszarda Niedźwiedzkiego, Ryszarda Śliwińskiego, Krzysztofa Walencika, Sławomira Rogozińskiego, Jacka Szymańskiego, Roberta Rybickiego oraz trenera prowadzącego kadetów, juniorów i seniorów - Artura Albinowskiego.

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING i BAKOMA - sponsorów sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.