• Utworzono:
 • Odsłony: 1410

Puchar Polski Kadetów 2014 - wygrana Karola

W dniach od 14 do 16 marca 2014 roku w Koronowie odbył się Puchar Polski Kadetów w zapasach w stylu wolnym. Klub nasz na tych zawodach reprezentowało pietnastu zawodników, a ich start zaowocował zdobyciem złotego medalu przez Karola Turczyńskiego, dwóch srebrnych medali wywalczonych przez Adriana Wagnera i Kamila Bnaszka oraz trzech brązowych medali wywalczonych przez Konarada KróliczakaKacpra Kościana i Bartosza Staniaszka.

PUCHAR POLSKI KADETÓW

 • Adrian Wagner - II miejsce w kat. wagowej do 42 kg
 • Marcin Kluczek - XVII miejsce w kat. wagowej do 50 kg
 • Kamil Banaszek - II miejsce w kat. wagowej do 54 kg
 • Daniel Maciejewski - XX miejsce w kategorii wagowej do 58 kg
 • Konrad Króliczak - III miejsce w kategorii wagowej do 63 kg
 • Kamil Teresiak - XIX miejsce w kategorii wagowej do 63 kg
 • Patryk Sieczka - XXVII miejsce w kategorii wagowej do 63 kg
 • Grzegorz Pawłowski - XXXI miejsce w kategorii wagowej do 63 kg
 • Jakub Rybicki - XXXV miejsce w kategorii wagowej do 63 kg
 • Kacper Kościan - III miejsce w kategorii wagowej do 69 kg
 • Kamil Rutkowski - VII miejsce w kategorii wagowej do 69 kg
 • Hubert Antolak - XVII miejsce w kategorii wagowej do 69 kg
 • Karol Turczyński - I miejsce w kategorii wagowej do 100 kg
 • Bartosz Staniaszek - III miejsce w kategorii wagowej do 100 kg
 • Łukasz Mróz - V miejsce w kategorii wagowej do 100 kg

uchar Polski Kadetów - Koronowo 2014: zawodnicy LKS Mazowsze Teresin
Puchar Polski Kadetów- Koronowo 2014 - zawodnicy LKS Mazowsze Teresin.

Pierwszy tegoroczny start naszych zawodników w grupie wiekowej kadetów należy uznać za bardzo udany, sześciu zawodników wywalczyło miejsca medalowe, a LKS Mazowsze Teresin zdecydowanie wygrało w klasyfikacji klubowej. Zawody te były również pierwszą eliminacją od Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2014, awans uzyskiwało ośmiu pierwszych zawodników w poszczególnych kategoriach wagowych, z naszego klubu oprócz medalistów, awanas uzyskali Kamil Rutkowski i Łukasz Mróz.

Karol Turczyński po raz kolejny zdecydowanie wygrał swoją kategorię wagową, wygrywając wszystkie walki w skutek przewagi technicznej już w pierwszych rundach walk.
Konrad Króliczak zdobył swój kolejny medal z pucharowych zmagań i niewiele mu zabrakło by był to złoty medal.
Kacper KościanAdrian Wagner i Bartosz Staniaszek zdobyli swoje pierwsze madale z zawodów rangi Pucharu Polski, a dwóch ostatnio wymienionych, uczyniło to w swoim pierwszym starcie w grupie wiekowej kadetów. 

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodników i ich trenerów Ryszarda Niedźwiedzkiego, Ryszarda Śliwińskiego, Krzysztofa Walencika, Sławomira Rogozińskiego, Jacka Szymańskiego, Roberta Rybickiego oraz trenera prowadzącego kadetów, juniorów i seniorów - Artura Albinowskiego.

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING i BAKOMA - sponsorów sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.