• Utworzono:
  • Odsłony: 2658

Mistrzostwa Zrzeszenia LZS i Szkół - srebrny medal Małgorzaty Kołoty

W dniach 30.05-01.06.2003 roku w Borkowicach odbyły się Mistrzostwa Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych i Szkół w zapasach kobiet. Na zawodach zawodniczka naszego Klubu Małgorzata Kołota wywalczyła srebrny medal w kategorii wiekowej kadetek w wadze do 70 kilogramów. Jest to pierwszy medal na imprezie tej rangi w historii startów tej młodej zawodniczki.

Małgosia jest jeszcze młodziczką i do końca tego roku oraz przez dwa następne lata będzie jeszcze kadetką. Rozpoczęła zawody od zdecydowanych zwycięstw ze starszymi od siebie przeciwniczkami. Uległa dopiero w walce finałowej aktualnej mistrzyni polski kadetek, starszej od niej o dwa lata.
Serdeczne gratulacje dla Małgosi wraz z życzeniami, by już zawsze wracała ze wszystkich zawodów z medalami.

Na zwodach tych startowa również inne nasza zawodniczki i tak w kategorii wiekowej kadetek Karolina Banaszek zajęła V miejsce w wadze do 52 kilogramów, a Aneta Rywacka zajęła VI miejsce w tej samej kategorii wagowej. Startująca w grupie seniorek Agnieszka Koźbiał zajęła XII miejsce w wadze do 55 kilogramów. Na zawodych tych z powodu kontuzji odniesionej podczas Mistrzostw Polski Seniorek nie startowa nasza najlepsza aktualnie zawodniczka Justyna Barciak.

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.