• Utworzono:
  • Odsłony: 2722

Mistrzostwa Polski Seniorek - brązowy medal Justyny Barciak

W dniach 16-17.05.2003 roku w Żarach odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorek w zapasach kobiet. Na zawodach tych nasza najlepsza aktualnie juniorka Justyna Barciak wywalczyła brązowy medal w kategorii wagowej do 59 kilogramów.

Justyna zaczęła swój pierwszy start w Mistrzostwach Polski Seniorek bardzo pechowo. Już w pierwszej akcji, pierwszej swej walki spadła na wyprostowaną prawą rękę i doznała dość poważnej kontuzji stawu łokciowego. Mimo doznania kontuzji, tocząc walkę nie tylko z przeciwniczką, ale i kontuzją potrafiła rozstrzygnąć tą i następne walki na swoją korzyść. Uległa dopiero w walce półfinałowej późniejszej zdobywczyni tytułu Mistrzowskiego - Arlecie Wałkuskiej z klubu Dąb Brzeżnica. Właściwie Justyna z powodu kontuzji, walcząc z bardzo dobra zawodniczką, oddała zwycięstwo Arlecie - faworytce tej kategorii wagowej, pod nieobecność kontuzjowanej aktualnej Mistrzyni Europy Moniki Miachlik z klubu Szczyt Boguszów, bez podejmowania walki. Jednak już w walce o brązowy medal po raz kolejny wykazała się ogromnym hartem ducha i odniosła zdecydowane zwycięstwo - równocześnie uzyskują przewagą techniczną i kładąc przeciwniczkę na łopatki. Tym samym dokonała kolejnego wpisu do historii naszego Klubu, zdobywają pierwszy medal w historii Klubu na Mistrzostwach Polski w kategorii wiekowej seniorek.
Serdeczne gratulacje dla Justyny, która zaczyna nas przyzwyczajać, że nie wraca z żadnych zawodów bez medalu i oby tak już zostało, tylko trzeba w końcu zmienić kolor zdobywanych medali na ten najcenniejszy - złoty i tego właśnie jej życzymy.

Na zwodach tych startowa również druga nasza medalistka z Mistrzostw Polski Juniorek Agnieszka Koźbiał, która zajęła V miejsce w kategorii wagowej do 63 kilogramów. Nasza młoda i wielce obiecująca zawodniczka nie była jeszcze w stanie podjąć wyrównanej walki ze swoimi bardzo utytułowanymi przeciwniczkami, uległa między innymi Małgorzacie Bassa z klubu Gwardia Warszawa wielokrotnej medalistce Mistrzostw Europy i Świata.

Jeszcze raz składamy gratulacje naszym zawodniczką, które powoli próbują dostać się do elit polskich, a zarazem europejskich i światowych kobiecych zapasów, do których ich starsze przeciwniczki od lat należą.

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.