• Utworzono:
  • Odsłony: 1997

Puchar Polski Juniorów 2014 - wygrana Kamila

W dniach od 28 lutego do 1 marca 2014 roku w Brzegu Dolnym odbył się Puchar Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym. Klub nasz na tych zawodach reprezentowało ośmiu zawodników, a ich start zaowocował zdobyciem złotego medalu przez Kamila Rybickiego i dwóch brązowych medali wywalczonych przez Roberta Michtę i Karola Turczyńskiego.

PUCHAR POLSKI JUNIORÓW

  • Dominik Lubelski - V miejsce w kat. wagowej do 50 kg
  • Sebastian Link- XIV miejsce w kat. wagowej do 60 kg
  • Kamil Rybicki - I miejsce w kat. wagowej do 66 kg
  • Robert Michta - III miejsce w kategorii wagowej do 74 kg
  • Michał Szymański - V miejsce w kategorii wagowej do 84 kg
  • Karol Turczyński - III miejsce w kategorii wagowej do 96 kg
  • Kamil Pałyska - XIII miejsce w kat. wagowej do 96 kg
  • Mateusz Rywacki - V miejsce w kat. wagowej do 120 kg

Puchar Polski Juniorów: Robert Michta, Kamil Rybicki i Karol Turczyński
Puchar Polski Juniorów- Brzeg Dolny 2014: Robert Michta, Kamil Rybicki i Karol Turczyński.

Pierwszy tegoroczny start naszych zawodników w grupie wiekowej juniorów należy uznać za bardzo udany, trzech zawodników wywalczyło miejsca medalowe, trzech zajęło piąte lokaty, a tylko dwóch z powodu wycofania z zawodów z uwagi na chorobę, zajęło dalsze lokaty. LKS Mazowsze Teresin w klasyfikacji klubowej po raz kolejny okazało się najlepsze z polskich klubów zapaśniczych. Zawodnicy naszego klubu zostali sklasyfikowani na drugim mijescu, ulegając jedynie zawodnikom z Kaliningradu w Rosji, a bezpośrednio wyprzedzili zawodników z Luckenvalde w Niemczech.
Kamil Rybicki startując pierwszy rok w grupie wiekowej juniorów, po raz kolejny po wygranym Jesiennym Pucharze Polski Juniorów, udowodnił, że aktualnie jest najlepszym zawodnikiem w kraju w kategorii wagowej do 66 kilogramów.
Robert Michta również potwierdził swoje tegoroczne aspiracjie, do rywalizacji o reperezentowanie Polski na Mistrzostwach Europy i Świata Juniorów. Uległ on jedynie zawodnikowi z Łotwy - aktualnemu brązowemu medaliście Mistrzostw Świata Kadetów.
Karol Turczyński startuje w tym roku jeszcze w grupie wiekowej kadetów, a mimo to uadało mu się w rywalizacji z nawet o trzy lata starszymi zawodnikami, wywalczyć bązowy medal.

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodników i ich trenerów Ryszarda Niedźwiedzkiego, Ryszarda Śliwińskiego, Krzysztofa Walencika, Sławomira Rogozińskiego, Jacka Szymańskiego, Roberta Rybickiego oraz trenera prowadzącego kadetów, juniorów i seniorów - Artura Albinowskiego.

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING POLSKIE MŁYNY - sponsorów sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.