• Utworzono:
 • Odsłony: 1742

Puchar Polski Seniorów 2014 - brąz Mariusza i Pawła

W dniach od 24 do 25 stycznia 2014 roku w Białogardzie odbył się Puchar Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym - VI Memoriał Marcina Jureckiego. Klub nasz na tych zawodach reprezentowało dziesięciu zawodników, a ich start zaowocował zdobyciem dwóch brązowych medali wywalczonych przez Mariusza Zdanowskiego i Pawła Albinowskiego oraz piątego miejsca wywalczonego przez Kamila Rybickiego.

PUCHAR POLSKI SENIORÓW

 • Sebastian Link - XI miejsce w kat. wagowej do 57 kg
 • Dominik Lubelski - XII miejsce w kat. wagowej do 57 kg
 • Paweł Albinowski - III miejsce w kat. wagowej do 65 kg
 • Kamil Rybicki - V miejsce w kategorii wagowej do 70 kg
 • Mateusz Wójcik - VII miejsce w kategorii wagowej do 70 kg
 • Robert Michta - IX miejsce w kategorii wagowej do 74 kg
 • Rafał Paliński - XII miejsce w kat. wagowej do 74 kg
 • Michał Szymański - VIII miejsce w kategorii wagowej do 86 kg
 • Mariusz Zdanowski - III miejsce w kat. wagowej do 97 kg
 • Kamil Pałyska - VII miejsce w kat. wagowej do 97 kg

Paweł Albinowski na trzecim stopniu podium
Paweł Albinowski na trzecim stopniu podium
Mariusz Zdanowski na trzecim stopniu podium
Mariusz Zdanowski na trzecim stopniu podium

Pierwszy tegoroczny start naszych zawodników należy uznać za dobry prognostyk na nadchodzący rok, siedmiu z naszych zawodników to jeszcze juniorzy (a czterech z nich dopiero w tym roku przeszło do grupy wiekowej juniorów), mimo to dzięki dobrej postawie wszystkich naszych zawodników, LKS Mazowsze Teresin zajęło 4 miejsce w klasyfikacji klubowej na 23 sklasyfikowane kluby, przegrywając zaledwie jednym punktem rywalizację o trzecie miejsce.
Mariusz Zdanowski startując po raz pierwszy w wyższej kategorii wagowej, walczył swój pierwszy medal w grupie wiekowej seniorów. Paweł Albinowski zdobył kolejny już medal w zmaganiach seniorów, bardzo dobrze zaprezentował się też Kamil Rybicki, który w swym pierwszym starcie w seniorach, był bardzo blisko wywalczenia pozycji medalowej.

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodników i ich trenerów Ryszarda Niedźwiedzkiego, Ryszarda Śliwińskiego, Krzysztofa Walencika, Sławomira Rogozińskiego, Jacka Szymańskiego, Roberta Rybickiego oraz trenera prowadzącego kadetów, juniorów i seniorów - Artura Albinowskiego.

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING POLSKIE MŁYNY - sponsorów sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

Paweł Albinowski i Mariszu Zdanowski
Paweł Albinowski i Mariusz Zdanowski tuż po dekoracji

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.