• Utworzono:
 • Odsłony: 4866

Drużynowe Wojewódzkie Mistrzostwa Polski Juniorów 2010

Ogromnym sukcesem zakończył się udział reprezentacji województwa mazowieckiego w rozegranych w dniach od 1 do 3 października 2010 roku w Krotoszynie Drużynowych Wojewódzkich Mistrzostwach Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym. Dziesięcioosobowa reprezentacja, w skład której wchodziło siedmiu zawodników Mazowsza Teresin i trzech Klubu Sportowego Platan Borkowice, wywalczyła na matach Krotoszyna złoty medal i zdobyła tytuł Drużynowego Mistrza Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym.

Złoci medaliści Drużynowych Wojewódzkich Mistrzostw Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym

  SKŁAD MISTRZOWSKIEJ DRUŻYNY

 • Kamil Makowiecki - kat. wagowa do 46 kg /LKS Mazowsze Teresin/
 • Hubert Kowalik - kat. wagowa do 50 kg /LKS Platan Borkowice/
 • Damian Maroszek - kat. wagowa do 55 kg /LKS Platan Borkowice/
 • Patryk Maroszek - kat. wagowa do 60 kg /LKS Platan Borkowice/
 • Mateusz Wójcik - kat. wagowa do 60 kg /LKS Mazowsze Teresin/
 • Rafał Paliński - kat. wagowa do 66 kg /LKS Mazowsze Teresin/
 • Hubert Wysocki - kat. wagowa do 74 kg /LKS Mazowsze Teresin/
 • Mariusz Zdanowski - kat. wagowa do 84 kg /LKS Mazowsze Teresin/
 • Dawid Wasilewski - kat. wagowa do 96 kg /LKS Mazowsze Teresin/
 • Adrian Czernicki - kat. wagowa do 120 kg /LKS Mazowsze Teresin/  Wyniki meczy grupowych:

 • ZACHODNIOPOMORSKIE - MAZOWIECKIE (3 : 6)
 • MAZOWIECKIE - LUBELSKIE (5 : 4)
  Wynik meczu finałowego o 1 miejsce:

 • WIELKOPOLSKIE - MAZOWIECKIE (3 : 6)

Przed rozpoczęciem zawodów chyba nikt, prócz trenera kadry województwa Mazowieckiego w zapasach w stylu wolnym Artura Albinowskiego, nie wierzył, iż zawodnicy z Mazowsza zdobędą medal, a co dopiero złoty. Nie należało się dziwić tej opinii, gdyż praktycznie nikt nie pamięta, kiedy ostatnio reprezentacja województwa mazowieckiego zdobyła medal na Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów. Tym większe było zaskoczenie, gdy zawodnicy Mazowsza wywalczyli medal i to od razu z najcenniejszego kruszcu.
Można by tu długo oceniać postawę poszczególnych zawodników, ale jedno można powiedzieć z całą pewnością, wszyscy w każdej walce dali z siebie wszystko na co ich było stać, a stworzony w drużynie wspaniały duch walki do końca, zaprowadził ją na najwyższy stopień podium.
Po losowaniu grup eliminacyjnych, niektórzy trenerzy z góry skazali drużynę Mazowsza na straty. Jaki było ich zdziwienie, gdy prawda na zapaśniczej macie okazała się zgoła inna.

W pierwszym meczu z województwem Zachodniopomorskim, po kolejnych wygranych Kamila Makowieckiego, Huberta Kowalika i Damiana Maroszka było już 3 : 0. Po minimalnej przegranej Mateusza Wójcika, zaskoczył wszystkich Rafał Paliński, który pokonał aktualnego Mistrza Polski Juniorów - Krzysztofa Bieńkowskiego. Po chwili szybko i pewnie wygrał Hubert Wysocki i było praktycznie już po meczu - 5 : 1. Ostatecznie po minimalnych przegranych Mariusza Zdanowskiego i Dawida Wasilewskiego oraz wygranej Adriana Czernickiego, skończyło się na pewnym zwycięstwie 6 : 3 dla Mazowsza.

Dużo bardziej wyrównanym meczem, okazał się rozegrany w sobotę po obiedzie, pojedynek z reprezentacją województwa Lubelskiego, w którym o ostatecznym zwycięstwie zadecydował dopiero ostatni pojedynek. W pierwszych dwóch walkach wyższość swoich rywali musieli uznać Kamil Makowiecki i Hubert Kowalik. W kategorii do 55  kg wygrał Damian Maroszek, ale w wadze do 60 kg jego starszy brat Patryk Maroszek zszedł z maty pokonany. W następnej walce znowu ogromna niespodzianka - Rafał Paliński pokonał po trzech rundach bardzo utytułowanego przeciwnika - Sebastiana Kotwice. Kolejne walki też padły łupem zawodników Mazowsza, najpierw w dwóch rundach wygrał Hubert Wysocki, a następnie po trzyrundowym pojedynku triumfował Mariusz Zdanowski. W kolejnym pojedynku na punkty przegrał Dawid Wasilewski. Po ośmiu walkach wynik brzmiał 4 : 4 i o wyniku meczu zadecydowała ostatnia walka. W niej nie zawiódł nasz aktualny Mistrz Polski Juniorów Adrian Czernicki, który już w pierwszej rundzie położył swojego przeciwnika na łopatki. Mazowsze w finale!

Niedzielny finał od początku zaczął układać się po myśli naszych zawodników. Kolejno wygrali swoje walki Kamil Makowiecki, Hubert Kowalik i Damian Maroszek. Po trzyrundowym pojedynku przegrał Mateusz Wójcik. Kolejną walkę wygrał po trzech rundach niezawodny Rafał Paliński, a następnie po trzech rundach wygrał, również niepokonany na tych zawodach Hubert Wysocki, a równo z sygnałem kończącym jego walkę, cała drużyna już odtańczyła taniec radość, bo już nic nie mogło im odebrać tytułu Mistrza Polski, wynik brzmiał już 5 : 1 dla reprezentacji naszego województwa. Po chwili radości kolejną walkę zdecydowanie wygrał Mariusz Zdanowski. Ostatnie dwie walki padły łupem gospodarzy, przegrali na punkty Dawid Wasilewski i Adrian Czernicki, ale te porażki wynikające trochę z radości jaka zapanowała w całej drużynie, nie przyćmiły nawet na chwilę radości naszych zawodników i ich trenerów Artura Albinowskiego i Sławomira Rogozińskiego. Zapaśnicy z województwa mazowieckiego Drużynowymi Mistrzami Polski Juniorów!

Trenerami zawodników z Mazowsza Teresin są Ryszard Niedźwiedzki, Krzysztof Walencik, Jacek Szymański, Sławomir Rogoziński i Artur Albinowski, a trenerami zawodników z Platana Borkowice są Józef Maciejczak, Michał Maciejczak i Rafał Pawlikowski. Ci sami trenerzy też pomagają trenerowi kadry wojewódzkiej Arturowi Albinowskiemu podczas zgrupowań szkoleniowych z zawodnikami z terenu województwa mazowieckiego.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich zawodników, trenerów współpracujących z kadrą wojewódzką i trenerów klubowych, to tylko dzięki ich wspólnej pracy ten sukces został osiągnięty.

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.