• Utworzono:
 • Odsłony: 2576

XIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - medale Angeliki, Ani i Mateusza

W dniach od 26 kwietnia do 1 maja 2008 roku odbyły się finały XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych - Dolny Śląsk 2008 - w zapasach w stylu wolnym kadetek i kadetów. Na matach Milicza rywalizowali od 26 do 29 kwietnia kadeci, a od 29 kwietnia do 1 maja w Czarnym Borze rywalizowały kadetki. W zawodach tych, będących zarazem Mistrzostwami Polski Juniorów i Juniorek Młodszych w zapasach w stylu wolnym udział wzięły cztery zawodniczki i dwunastu zawodników naszego Klubu. Ich start zaowocował zdobyciem srebrnego medalu przez Mateusza Wójcika w wadze do 54 kilogramów i dwóch brązowych medali wywalczonych przez Angelikę Rybicką w kategorii wagowej do 56 kilogramów i Annę Albinowską w kategorii wagowej do 52 kilogramów.

  XIV OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY - KADETKI:

 • Kinga Pałuba - XIV miejsce w kat. wagowej do 46 kg
 • Anna Albinowska - III miejsce w kat. wagowej do 52 kg
 • Ewelina Walędziak - XIII miejsce w kat. wagowej do 52 kg
 • Angelika Rybicka - III miejsce w kat. wagowej do 56 kg
  XIII OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY - KADECI:

 • Mateusz Smoliński - XX miejsce w kat. wagowej do 50 kg
 • Sebastian Radzikowski - XX miejsce w kat. wagowej do 50 kg
 • Mateusz Wójcik - II miejsce w kat. wagowej do 54 kg
 • Rafał Paliński - XII miejsce w kat. wagowej do 54 kg
 • Mariusz Zdanowski - V miejsce w kat. wagowej do 69 kg
 • Patryk Szymański - VIII miejsce w kat. wagowej do 69 kg
 • Hubert Wysocki - XX miejsce w kat. wagowej do 69 kg
 • Dawid Wasilewski - XIII miejsce w kat. wagowej do 76 kg
 • Paweł Wasilewski - XVIII miejsce w kat. wagowej do 76 kg
 • Dawid Mechecki - X miejsce w kat. wagowej do 85 kg
 • Patryk Skoczylas - XVII miejsce w kat. wagowej do 85 kg
 • Adrian Czernicki - XVI miejsce w kat. wagowej do 100 kg

Zdobywając trzy medale, zawodnicy i zawodniczki Mazowsza uzyskali najlepszy wynik w ostatnich latach na zawodach finałowych Ogólnopolskich Olimpiad Młodzieży. Jedank nie do końca dolnośląska ziemia okazała się szczęśliwa. Bardzo chora i z wysoką gorączka starowała Angelika Rybicka główna faworytka wagi do 56 kilogramów, mimo to wywalczyła brązowy medal. Z niewyleczoną kontuzją startował Hubert Wysocki, z powodu kontuzji nie startował wcale nasz najlepszy kadet Paweł Albinowski, który zdecydowanie wygrywał w tym roku wszystkie zawody w których startował. Minimalnie w trzeciej rundzie przegrał walkę o brązowy medal w wadze do 69 kilogramów Mariusz Zdanowski. Mając jednak bardzo liczną grupę zawodników na zawodach finałowych Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, gdy z różnych względów zawiedli trochę faworyci, bardzo dobrze wypadli Mateusz Wójcik i Anna Albinowska. Zdobyli oni po raz pierwszy medale na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodniczek, zawodników i ich trenerów Ryszarda Niedźwiedzkiego, Ryszarda Śliwińskiego, Krzysztofa Radkowskiego, Jacka Szymańskiego, Krzysztofa WalencikaArtura Albinowskiego.

Podziękowania dla firm GREINER PACKAGINGJOEL AC/DC - sponsorów sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

IV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych - Dolny Śląsk 2008

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.