• Utworzono:
 • Odsłony: 2379

Puchar Polski Kadetek i Kadetów - wygrana Angeliki

W dniach od 5 do 7 października 2007 roku w Bydgoszczy odbył się XXII Memoriał Franciszka Harczenko w zapasach będący zarazem II Pucharem Polski Kadetów i Kadetek w zapasach kobiet, zapasach w stylu wolnym i klasycznym mężczyzn. Start reprezentacji zawodników Mazowsza zaowocował zdobyciem złotego medalu przez Angelikę Rybicką w kategorii wagowej do 56 kilogramów i dwóch brązowych medali wywalczonych przez Mateusza Wójcika w wadze do 50 kilogramów i Pawła Albinowskiego w wadze do 69 kilogramów.

Już po raz dwudziesty drugi do rywalizacji w zapasach w stylu klasycznym i wolnym dla grup wiekowych kadetek i kadetów, oprócz czołówki polskich zawodniczek i zawodników stanęli przedstawiciele Niemiec, Rosji, Łotwy, Słowacji i Norwegi. Wśród startujących zawodników znalazła się również dziewięcio osobowa grupa zawodników naszego klubu, którzy wywalczyli następujące miejsca:

  KADETKI:

 • Anna Albinowska - V miejsce w kat. wagowej do 52 kg
 • Angelika Rybicka - I miejsce w kat. wagowej do 56 kg
 • Marta Sitarska - V miejsce w kat. wagowej do 65 kg
  KADECI STYL WOLNY:

 • Mateusz Wójcik - III miejsce w kat. wagowej do 50 kg
 • Paweł Albinowski - III miejsce w kat. wagowej do 69 kg
 • Hubert Wysocki - V miejsce w kat. wagowej do 69 kg
 • Mariusz Zdanowski - XVII miejsce w kat. wagowej do 69 kg
 • Patryk Skoczylas - V miejsce w kat. wagowej do 76 kg
 • Adrian Czernicki - V miejsce w kat. wagowej do 85 kg

Angelika Rybicka - uczennica pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Warszawie, po raz pierwszy w swej karierze sportowej wygrała zawody rangi Pucharu Polski i tym samym osiągnęła swój największy dotychczasowy sukces. Zdecydowanie wygrała rywalizację kadetek w kategorii wagowej do 56 kilogramów, kończąc wszystkie swoje walki przez położenie swych przeciwniczek na łopatki. Tym większe brawa należą się naszej zawodniczce, bo startowała po raz pierwszy w nowej dla siebie wyższej kategorii wagowej.

Angelika Rybicka.
Angelika Rybicka.

Bardzo udany start zanotowali też nasi dwaj chłopcy Mateusz WójcikPaweł Albinowski, którzy zajęli trzecie miejsca w swych kategoriach wagowych. Bardzo dobra postawa Pawła, mimo również startu w wyższej kategorii wagowej, nie była dla nikogo zaskoczeniem, wygrał on pięć walk, a przegrał tylko z zawodnikiem ze Słowacji i to w dodatku po bardzo kontrowersyjnych decyzjach sędziów. Za to wielkim zaskoczeniem dla wszystkich była znakomita postawa Mateusza, który dzięki swej ogromnej woli walki i ambicji, po raz pierwszy w swej karierze, wywalczył medal w zawodach tej rangi.

Należy podkreślić, że dobrze na tych silnie obstawionych zawodach zaprezentowali się wszyscy nasi zawodnicy i zawodniczki, którzy w większości przegrali dopiero w walkach finałowych o brązowe medale i zostali sklasyfikowani na piątych lokatach. Miłym zaskoczeniem była postawa Huberta Wysockiego, który w wadze do 69 kilogramów pokonał aktualnego Mistrza Polski i po nieznacznie przegranej walce półfinałowej w walce o trzecie miejsce spotkał się z Pawłem Albinowskim. W bratobójczej niezwykle wyrównanej trzyrundowej walce, jeszcze wygrał Paweł, ale Hubert pokazał, że należy go już zaliczać do grona czołówki zawodników w naszym kraju w kategorii wagowej do 69 kilogramów.

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodniczek, zawodników i ich trenera Artura Albinowskiego.

Podziękowania dla firm GREINER PACKAGINGJOEL AC/DC - sponsorów sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

Często do wygranej brakuje bardzo niewiele, a zarazem tak dużo.

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.