• Utworzono:
  • Odsłony: 2340

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski - brązowy medal Justyny

Justyna Barciak
W dniach od 28 do 29 września 2007 roku w Stargardzie Szczecińskim odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w zapasach kobiet. Udział w nich wzięła aktualnie najlepsza zawodniczka naszego klubu Justyna Barciak, wieńcząc swój start zdobyciem brązowego medalu w kategorii wagowej do 63 kilogramów.
    MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA POLSKI

  • Justyna Barciak - III miejsce w kat. wagowej do 63 kg

Justyna Barciak absolwentka Wyższej Szkoły Kultury Fizycznej i Turystyki w Pruszkowie, a aktualnie studentka pierwszego roku studiów drugiego stopnia na Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie pomimo ciągle jeszcze dużych problemów z nie do końca wyleczonymi kontuzjami, które cały rok bardzo dokuczają naszej zawodniczce , na matach Stargardu Szczecińskiego zdobyła swój kolejny medal , tym razem brązowego koloru. Jest to już siódmy medal w jej dotychczasowej karierze sportowej z zawodów rangi Mistrzostw Polski.
Na Stargardzkich mistrzostwach Justyna uległa jedynie Annie Zwirydowskiej z klubu ZTA Zgierz - wielokrotnej medalistce Mistrzostw Świata i Europy. Justyna przegrała z nią po bardzo wyrównanym i zaciętym pojedynku w dwóch rundach - dwa razy po 1 : 0 w punktach technicznych.
Sukces Justyny jest tym większy, że nasza zawodniczka zdobyła swój kolejny medal, po wielu miesiącach walki z ciężkimi kontuzjami, a osiągnęła go jedynie tylko dzięki swojej ciężkiej pracy i godnej pochwały ambicji.

Cóż, zostaje tylko złożyć serdeczne gratulacje Justynie i życzyć przede wszystkim dużo zdrowia, bo z nim jest w stanie wygrywać ze wszystkimi przeciwniczkami w kraju i na świecie.

Podium kategorii wagowej do 63 kg.
Podium kategorii wagowej do 63 kilogramów.
Od lewej strony kolejną stoją:
Paulina Czerska, Anna Ziwrydowska, Marian Filipowicz (trener złotej medalistki),
Malwina GolczakJustyna Barciak.

Podziękowania dla firm GREINER PACKAGINGJOEL AC/DC - sponsorów sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

Czasem na każde nawet najmniejsze zycięstwo - trzeba bardzo długo czekać.

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.