• Utworzono:
  • Odsłony: 3038

V Warsaw Cup 2007

W dniach od 18 do 19 sierpnia 2007 roku odbył się w Warszawie V Międzynarodowy Turniej w zapasach kobiet - WARSAW CUP - POLAND OPEN. W zawodach tych udział wzięła najlepsza zawodniczka naszego klubu Justyna Barciak.

Justyna Barciak - absolwentka Wyższej Szkoły Kultury Fizycznej i Turystyki w Pruszkowie zajęła siedemnaste miejsce w kategorii wagowej do 63 kilogramów. Zawsze uśmiechnięta, sympatyczna zawodniczka startowała w tym bardzo mocno obsadzonym turnieju praktycznie bez treningu i z ciągle doskwierającą kontuzją. Justyna podczas zwycięskiego dla niej Pucharu Polski Seniorek rozegranego pod koniec stycznia tego roku, doznała ciężkiej kontuzji stawu barkowego - pęknięcia w dwóch miejscach obojczyka i naruszenia więzadeł stawu barkowego i mimo wielomiesięcznej przerwy, poświęconej na leczenie i rehabilitację, ciągle jeszcze nie wróciła do pełni zdrowia. Mimo to nasza niezwykle ambitna zawodniczka tylko z powodu chwilki nieuwagi, uległa zawodniczce włoskiej i niestety przypłaciła to odpadnięciem z dalszej rywalizacji.

Postawa Justyny, jej ogromna chęć brania udziału w sportowej rywalizacji i jej walka z problemami zdrowotnymi, jest wspaniałym przykładem dla wszystkich młodych sportowców i ludzi, jak wiele można osiągnąć dzięki wytrwałości i rzetelnej pracy, bo nie zawsze zajmowana lokata jest miarą sukcesu. I za taką postawę należą się naszej zawodniczce ogromne brawa.

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING - sponsora sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

Czasami sam start znaczy więcej od zwycięstwa i sam w sobie jest już zwycięstwem.

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.