• Utworzono:
  • Odsłony: 3039

Mistrzostwa Europy Kadetów

W dniach od 24 do 29 lipca 2007 roku w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Europy Kadetów w zapasach w stylu wolnym, klasycznym i zapasach kobiet. W reprezentacji Polski na te zawody, znalazła się dwójka naszych zawodników - Anglika Rybicka w kategorii wagowej do 52 kilogramów i Paweł Albinowski w kategorii wagowej do 63 kilogramów w stylu wolnym. Angelika została sklasyfikowana na miejscu trzynastym, a Paweł na dziewiątym.

Oboje naszych reprezentantów po raz pierwszy brało udział w zawodach rangi Mistrzostw Europy i chyba trema z tym związana była główną przyczyną, iż nie zajęli wyższych lokat. Mimo to start ich trzeba uznać za udany, w przyszłym roku będą nadal startować w grupie wiekowej kadetów i zdobyte w tym roku doświadczenie na pewno zaowocuje walką o najwyższe lokaty na przyszłorocznych mistrzostwach.

Angelika Rybicka - absolwentka Gimnazjum Publicznego w Teresinie stoczyła tylko jedną walkę - z zawodniczką z Turcji. W pierwszej rundzie Angelika była bardzo bliska położenia swej przeciwniczki na łopatki, druga rundę na punkty wygrała zawodniczka Turecka, a w trzeciej skontrowała ona naszą zawodniczkę i to co nie udało się Angelice w pierwszej rundzie, udało się jej przeciwniczce w trzeciej. W walce półfinałowej zawodniczka Turecka, po bardzo kontrowersyjnej decyzji sędziów uległa reprezentantce Ukrainy, tym samym Angelika odpadła z turnieju. Jednak postawa Angeliki pokazała jej ogromne potencjalne możliwości zdobywania najwyższych laurów w przyszłych latach.

Paweł Albinowski - absolwent Gimnazjum Publicznego w Teresinie stoczył na matach Torwaru trzy walki. W pierwszej walce pokonał na punkty zawodnika z Izraela, następnie uległ na punkty reprezentantowi Mołdawii i walce repasażowej po niezwykle zaciętym i wyrównanym trzyrundowym pojedynku uległ o rok starszemu Mateuszowi Gamrotowi - aktualnemu Mistrzowi Polski. Mimo tej przegranej Paweł i tak został o jedną lokatę wyżej sklasyfikowany od swego starszego kolegi z reprezentacji Polski. A dziewiąte miejsce na dwudziestu trzech startujących w jego wadze zawodników, trzeba uznać za dobry start i prognostyk na przyszłość.


Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING - sponsora sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

 

Zwycięstwa nie przychodzą łatwo, ale zawsze jakieś są.

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.