• Utworzono:
  • Odsłony: 6673

XII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - medale Angeliki i Artura

W dniach od 28 kwietnia do 3 maja 2006 roku odbyły się finały XII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych - Warmia Mazury 2006 - w zapasach w stylu wolnym kadetów i kadetek. Na matach Giżycka kadeci rywalizowali od 28 kwietnia do 1 maja, a kadetki od 1 do 3 maja. W zawodach tych, będących zarazem Mistrzostwami Polski Juniorów i Juniorek Młodszych w zapasach w stylu wolnym udział wzięło pięcioro zawodniczek i zawodników naszego Klubu. Ich start zaowocował zdobyciem dwóch medali: srebrnego Artura Szymczyka w kategorii wagowej do 76 kilogramów i brązowego Angeliki Rybickiej w kategorii wagowej do 52 kilogramów.
XII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych - Warmia Mazury 2006
    XII OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY - KADETKI:

  • Angelika Rybicka - III miejsce w kat. wagowej do 52 kg
    XII OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY - KADECI:

  • Paweł Albinowski - XV miejsce w kat. wagowej do 63 kg
  • Marcin Ciurzyński - XVI miejsce w kat. wagowej do 63 kg /Ryś Kampinos/
  • Artur Szymczyk - II miejsce w kat. wagowej do 76 kg
  • Jakub Wróblewski - XIII miejsce w kat. wagowej do 85 kg

Angelika Rybicka - uczennica Gimnazjum Publicznego w Teresinie, córka niegdyś znakomitego zapaśnika Mazowsza - Roberta Rybickiego, na matach Giżycka osiągnęła swój dotychczasowy największy sukces. W pięknym stylu wywalczyła brązowy medal, startując po raz pierwszy na imprezie tej rangi. Uległa jedynie po bardzo wyrównanej walce o dwa lata starszej Angelice Głąb z klubu Cement Gryf Chełm. Angelika więc jest na najlepszej drodze by stać się kolejną naszą multimedalistką i pójść w ślady swej starszej koleżanki Justyny Barciak - aktualnie najlepszej zapaśniczki z Teresina.

Artur Szymczyk - uczeń Zespołu Szkół im. Kardynała Tysiąclecia w Teresinie wywalczył tytuł Wicemistrza Polski. Przez swoje cztery pierwsze wygrane walki wszystko wskazywało, że Artur powtórzy swój sukces z Międzynarodowych Mistrzostw Polski Kadetów i zdobędzie kolejny w tym roku tytuł Mistrza Polski. Tym bardziej, że w walce półfinałowej pokonał faworyta tej wagi, ubiegłorocznego Mistrza Polski - Piotra Cichonia z klubu MKS Dąbrowa Górnicza. Niestety po wygranej pierwszej rundzie walki finałowej z Radosławem Baranem z klubu Ceramik Krotoszyn, chwila nieuwagi i szkolny błąd kosztował Artura złoty medal i wyjazd na tegoroczne Mistrzostwa Europy Kadetów. Mimo tego start Artura należy ocenić bardzo pozytywnie i daje on pewność, że to dopiero początek jego wielkiej przygody z zapasami.

Paweł Albinowski (uczeń Gimnazjum Publicznego w Teresinie) w pierwszej rundzie walk miał wolny los, w następnej pokonał Adama Filipczaka z klubu Ceramik Krotoszyn. W walce ćwierćfinałowej uległ po bardzo zaciętym i wyrównanym pojedynku, późniejszemu zdobywcy brązowego medalu - Konradowi Siciarzowi z klubu Platan Borkowice. Start Pawła będącego debiutantem w grupie wiekowej kadetów, na pewno jest zapowiedzią, że w przyszłym latach pójdzie w ślady swych utytułowanych kolegów klubowych - Kamila KamińskiegoArtur Szymczyka.

Mimo bardzo ambitnej postawy bez żadnej wygranej walki zakończyli swe starty Jakub WróblewskiMarcin Ciurzyński, choć ten ostani podobnie jak Paweł jeszcze dwa lata będzie kadetem i może jeszcze bardzo wiele osiągnąć w tej grupie wiekowej.

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodniczek, zawodników i ich trenerów Ryszarda Niedźwiedzkiego, Ryszarda Śliwińskiego, Krzysztofa Radkowskiego, Jacka SzymańskiegoArtura Albinowskiego.

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING - sponsora sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.