• Utworzono:
  • Odsłony: 2529

Mistrzostwa Polski Juniorów - wygrana Kamila!

W dniach od 24 do 25 marca w Krapkowicach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym, w których wzięło udział siedmiu zawodników naszego klubu. Najlepiej z nich wypadł Kamil Kamiński, który wygrał swą kategorię wagową do 84 kilogramów i wywalczył tytuł Mistrza Polski Juniorów.

    Mistrzostwa Polski Juniorów:

  • Adam Sitarski - VIII miejsce w kat. wagowej do 50 kg
  • Łukasz Znajdek - XXXI miejsce w kat. wagowej do 74 kg
  • Kamil Kamiński - I miejsce w kat. wagowej do 84 kg
  • Rafał Pachniak - XII miejsce w kat. wagowej do 84 kg
  • Krzysztof Męczykowski - XII miejsce w kat. wagowej do 96 kg /ULKS Ryś Kampinos/
  • Emil Kowalewski - XVII miejsce w kat. wagowej do 96 kg /ULKS Ryś Kampinos/
  • Pisecki Mateusz - XI miejsce w kat. wagowej do 120 kg /ULKS Ryś Kampinos/

Kamil Kamiński - uczeń Zespołu Szkół im. Kardynała Tysiąclecia w Teresinie swoją postawą na mistrzostwach zaskoczył chyba wszystkich, może tylko oprócz jego trenera, który od dawna bardzo wierzył w jego sukces. Kamil w pięknym stylu wywalczył tytuł Mistrza Polski, zdobywając tym samym swój pierwszy medal z zawodów mistrzowskich. Jego sukces jest tym większy, iż dopiero pierwszy rok jest juniorem i jako jedyny 18 latek wywalczył tytuł na tych zawodach. Wszyscy zwycięscy pozostałych kategorii wagowych byli o dwa lata starsi, oprócz triumfatora kategorii do 60 kilogramów Adama Bloka, który ma 19 lat.
By zostać Mistrzem Polski Kamil tego dnia wygrał 5 walk, w tym trzy trzyrundowe.
W pierwszej walce pokonał na punkty Janusza Kupisa z klubu Śląsk Wrocław - Milicz.
W drugim pojedynku wygrał z Damianem Frąszczakiem z klubu ZKS Koszalin.
W ćwierćfinale zdecydowanie zwyciężył Bartłomieja Mrulewicza z klubu ZTA Zgierz.
W walce półfinałowej dosłownie zamęczając swego przeciwnika, pokonał jednego z głównych faworytów tej wagi - Pawła Szwenka z klubu AKS Białogard, którego w połowie trzeciej rundy poddano (chyba z powodu braku tlenu [Rozmiar: 93 bajtów]).
W walce finałowej spotkał się z zawodnikiem z klubu Spartakus Pyrzyce Przemysławem Piotrowskim. Kamil wygrał w dwóch rundach 1 : 02 : 0, a zwycięskie punkty zdobywał w samych końcówkach rund.

Pozostałym naszym zawodnikom na tych zawodach, mimo bardzo ambitnej postawy, zabrakło jeszcze trochę umiejętności by zająć lepsze lokaty. A Adamowi SitarskiemuRafałowi Pachniakowi, wskutek błędnych decyzji sędziowskich odebrano należące im się zwycięstwa.

Kamil Kamiński jest Mistrzem Polski!
Kamil Kamiński jest Mistrzem Polski!

Serdeczne gratulacje dla Kamila - teraz zostało tylko wygrać Mistrzostwa Europy i Świata!

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING - sponsora sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

Zwycięstwa nie przychodzą łatwo - ale trzeba do nich dążyć - nie zopominając o przegranych.

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.