• Utworzono:
 • Odsłony: 2148

Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2006

Dnia 19 marca 2006 roku w Giżycku odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach stylu wolnym kadetów i kadetek. Awans do turnieju finałowego uzyskała czwórka zawodników Naszego Klubu. Awans wywalczyli:

  Kadetki:

 • Angelika Rybicka - I miejsce w kat. wagowej do 52 kg
  Kadeci:

 • Marcin Ciurzyński - II miejsce w kat. wagowej do 58 kg /ULKS Ryś Kampinos/
 • Paweł Albinowski - I miejsce w kat. wagowej do 63 kg
 • Jakub Wróblewski - I miejsce w kat. wagowej do 85 kg
Pozostałe miejsca Naszych zawodników:
  Kadetki:

 • Marta Sitarska - III miejsce w kat. wagowej do 60 kg
  Kadeci:

 • Rafał Walisiewicz - V miejsce w kat. wagowej do 46 kg /ULKS Ryś Kampinos/
 • Krzysztof Woźniak - III miejsce w kat. wagowej do 54 kg /ULKS Ryś Kampinos/
 • Dominik Wójcik - III miejsce w kat. wagowej do 58 kg
 • Hubert Wysocki - V miejsce w kat. wagowej do 58 kg
 • Arkadiusz Znajdek - X miejsce w kat. wagowej do 63 kg
 • Roman Milczarek - V miejsce w kat. wagowej do 69 kg
 • Adrian Czernicki - X miejsce w kat. wagowej do 76 kg

Najwyżej z całej grupy naszych zawodników i zawodniczek, należy ocenić występ Angeliki RybickiejPawła Albinowskiego. Oboje dopiero pierwszy rok startują w grupie wiekowej kadetów i sam awans do turnieju finałowego należy uznać za sukces, w dodatku nie pozostawili cienia wątpliwości swym przeciwnikom, kto tego dnia rządzi na macie. Angela wygrała wszystkie swe walki przez położenie swych przeciwniczek na łopatki, a Paweł w najliczniej obsadzonej kategorii wagowej (15 zawodników) wszystkie swe walki wygrał przez przewagi techniczne, nie tracąc samemu żadnego punktu.

Wcześniej awans do turnieju finałowego Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zapewnił sobie nasz świeżo upieczony Międzynarodowy Mistrz Polski Kadetów Artur Szymczyk w kategorii wagowej do 76 kilogramów.

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING - sponsora sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.