• Utworzono:
 • Odsłony: 4606

LKS Mazowsze Teresin w USA

USA Wrestling W dniach od 17 do 28 października 2008 roku reprezentacja najlepszych zawodników sekcji zapaśniczej Ludowego Klubu Sportowego Mazowsze Teresin wzięła udział w cyklu treningów i towarzyskich meczy w Stanach Zjednoczonych Ameryki. W czasie trwającego jedenaście dni pobytu w USA zapaśnicy z Teresina odwiedzili dwa stany: Illinois i Wisconsin.

W wyjeździe, który oprócz walorów szkoleniowych, był również nagrodą dla najlepszych zawodników i zawodniczek naszego klubu, godzących codzienne ciężkie treningi z nauką, udział wzięli:

 • Anna Albinowska
 • Angelika Rybicka
 • Rafał Mechocki
 • Rafał Paliński
 • Mateusz Wójcik
 • Paweł Albinowski
 • Patryk Sztmański
 • Mariusz Zdanowski
 • Hubert Wysocki
 • Patryk Skoczylas
 • Szymon Piątkowski
 • Dawid Wasilewski
 • Dawid Mechecki
 • Adrian Czernicki


Dla wszystkich zawodników był to pierwszy wyjazd do USA, a dla większości pierwszy wyjazd poza Europę i pierwszy lot samolotem.

Drużyna LKS Mazowsze Teresin w centrum Chicago.
Drużyna LKS Mazowsze Teresin w centrum Chicago.

W czasie pobytu w USA, klub nasz przebywał kolejno w czterech miejscowościach: Addison (Illinois - miasteczko będące przedmieściami Chicago), River Falls (Wisconsin), Madison (stolica stanu Wisconsin) oraz Milwaukee (Wisconsin). W każdej z miejscowości odbyły się wspólne treningi i towarzyskie mecze zapaśnicze pomiędzy naszymi zawodnikami i przedstawicielami miejscowych klubów.
Zawodnicy podczas pobytu w poszczególnych miejscowościach mieszkali u amerykańskich rodzin, dzięki czemu mogli poznać z bliska amerykańska kulturę, doskonalić znajomość języka angielskiego i co najważniejsze zawrzeć wiele nowych znajomości i przyjaźni.
Praktycznie każdy dzień pobytu był od samego rano do wieczora wypełniony, oprócz treningów i meczy, zawodnicy zwiedzili centrum Chicago i wszystkie miejscowości w których przebywali. Zwiedzali piękną przyrodę stanu Wisconsin, byli w największym centrum handlowym w USA - Mall of America, odwiedzili miejscowe muzea, szkoły i wspaniałe obiekty sportowe. Jedną z dób cała nasza ekipa spędziła w przepięknym kompleksie wypoczynkowym, będącym jednym z większych aquaparków - Chula Vista Resort.

Wspólny trening w Milwaukee.
Wspólny trening w Milwaukee.

W każdym z odwiedzonych miejsc ekipa Mazowsza spotkała się ze wspaniałym, serdecznym i gościnnym przyjęciem. A kluby, u których gościliśmy, zapowiedziały swój przyjazd na rewizytę do nas w przyszłym roku.

Serdeczne podziękowania dla firm GREINER PACKAGINGJOEL AC/DC - sponsorów sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie, Urzędu Gminy w Kampinosie, Starostwu Powiatowemu w Sochaczewie, Starostwu Powiatu Warszawskiego ZachodniegoULKS Ryś Kampinos. To dzięki ich wsparciu i pomocy, udało się zorganizować dla naszych młodych zawodników, ten niezapomniany i bardzo udany wyjazd.

Fajnie, gdy kotoś uśmiechnie się dzięki nam.

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.