• Utworzono:
  • Odsłony: 4944

Puchar Polski - zwycięstwo Justyny Barciak

W dniach od 5 do 7 listopada 2004 roku w Łukowie odbył się Puchar Polski Seniorek i Kadetek w zapasach kobiet. W zawodach tych startowały cztery reprezentantki naszego klubu - trzy w kategorii wiekowej kadetek i jedna w seniorkach. I właśnie nasza jedyna seniorka Justyna Barciak wygrała rywalizację w kategorii wagowej do 59 kg, a jej młodsza koleżanka klubowa Karolina Banaszek zajęła drugie miejsce w kategorii do 56 kg.

Justyna Barciak - aktualnie od września studenka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie (absolwentka Zespołu Szkół im. Kardynała Tysiąclecia w Teresinie) wreszcie odniosła upragniony sukces, wygrywając zdecydowanie rywalizację w swej kategorii wagowej. Justyna po raz pierwszy wygrała zawody tej rangi w kategorii wiekowej seniorek. Co jest tym większym sukcesem tej zawodniczki, gdyż aktualnie godzi codzienne treningi z dziennymi studiami, co jest zadaniem wymagającym bardzo wiele wysiłku i poświęcenia. Justyna według zasady, że do trzech razy sztuka pokonała w walce finałowej Annę Zwirydowską z klubu Hutnik Pieńsk, której w tym roku uległa dwukrotnie: na Mistrzostwach Polski Juniorek 3 : 0 i na Mistrzostwach Polski Seniorek 3 : 2. Tym razem walkę wygrała Justyna, już na początku walki wykonała swój korony rzut wywrotkę, za którą jednak nie przyznano jej punktów, bo przed rzutem minimalnie obie zawodniczki wyszły już za pole walki. Po upływie chwili Justyna wykonuje jeszcze raz wywrotkę, tym razem już w polu walki kończąc akcję położeniem swej przeciwniczki na łopatki. Anna Zwirydowska podczas wykonywania przez Justynę wyżej wymienionej akcji, nie chcąc stracić punktów pomimo prawidłowego i bardzo dobrego uchwytu Justyny przeceniła chyba trochę swe siły i doznała uszkodzenia stawu łokciowego atakowanej ręki.
Justyna wygrywając te zawody i po zajęciu wcześniej drugiego miejsca w turnieju międzynarodowym Warsoaw Cup - najlepszego z Polek w jej kategorii wagowej, potwierdza fakt, iż powoli staję się najlepszą zawodniczką w kraju, w kategorii wagowej do 59 kg.

Karolina Banaszek - uczennica Zespołu Szkół im. Kardynała Tysiąclecia w Teresinie, aktualna Mistrzyni Polski Kadetek tym razem musiała uznać wyższość swej odwiecznej rywalki Agaty Strzelczyk z Warszawskiej Gwardii, która tym razem wykorzystywała bezwzględnie błędy naszej zwodniczki, zdobywając wszystkie punkty po nieudanych akcajach Karoliny. Ostatecznie walka skończyła się w dodatkowym czasie walki w stosunku 3 : 2 dla zawodniczki Gwardii.

Wyniki osiągnięte przez zawodniczki Mazowsza:

    PUCHAR POLSKI SENIOREK:

  • Justyna Barciak - I miejsce w kat. wagowej do 59 kg
    KADETKI:

  • Karolina Banaszek - II miejsce w kat. wagowej do 56 kg
  • Aneta Rywacka - VI miejsce w kat. wagowej do 56 kg
  • Kinga Dudkiewicz - XVII miejsce w kat. wagowej do 56 kg

Serdeczne gratulacje dla naszych zawsze uśmiechniętych i silnych dziewczyn.

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING - sponsora sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

Zwycięstwa nie przychodzą łatwo - ale zawsze cieszą.

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.