• Utworzono:
 • Odsłony: 2643

X Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - Wielkopolska 2004 - zwycięstwo Karoliny!

Karolina Banaszek ze swym złotym medalem
W dniach od 29 kwietnia do 4 maja 2004 roku w Krotoszynie odbyły się finały X Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych - Wielkopolska 2004 - w zapasach w stylu wolnym kadetów i kadetek. W zawodach tych udział brało dziewięcioro zawodniczek i zawodników naszego Naszego Klubu. Start naszych zawodniczek zaowocował zdobyciem dwóch medali - złotego przez Karolinę Banaszek i brązowego przez Małgorzatę Kołotę.
  X OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY - WIELKOPOLSKA 2004 - KADETKI:

 • Karolina Banaszek - I miejsce w kat. wagowej do 52 kg
 • Małgorzata Kołota - III miejsce w kat. wagowej do 70 kg
 • Aneta Rywacka - VII miejsce w kat. wagowej do 56 kg
 • Edyta Wojtczak - XII miejsce w kat. wagowej do 65 kg
 • Marianna Jurkiewicz - XIII miejsce w kat. wagowej do 49 kg
 • Kinga Dudkiewicz - XIII miejsce w kat. wagowej do 56 kg
  X OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY - WIELKOPOLSKA 2004 - KADECI:

 • Mariusz Kuciński - VI miejsce w kat. wagowej do 63 kg
 • Artur Szymczyk - XIII miejsce w kat. wagowej do 63 kg
 • Sitarski Adam - XVII miejsce w kat. wagowej do 50 kg

Ziemia Wielkopolska, a szczególnie Krotoszyn po raz kolejny w historii naszego Klubu okazał się niezwykle szczęśliwym miejscem. Z Krotoszyna zawsze wracaliśmy z medalami i tym razem nie stało się inaczej.

Karolina Banszek zdobywczyni złotego medalu i tytułu Mistrzyni Polski Kadetek w zapasach na tych zawodach nie pozostawiła nikomu wątpliwości, co do faktu, że jest aktualnie najlepszą zawodniczką w swej kategorii wagowej - wygrywając zdecydowanie wszystkie swoje walki i nie tracąc ani jednego punktu technicznego. Pierwszą walkę wygrała przez położenie przeciwniczki na łopatki, a druga przez przewagę techniczną (11 : 0). Walkę półfinałową ze swą najgroźniejszą przeciwniczką Agatą StrzelczykWarszawskiej Gwardii wygrała 5 : 0. W finale odniosła zwycięstwo nad zawodniczką gospodarzy Agnieszką Marciniak z klubu Ceramik Krotoszyn w stosunku 7 : 0. Dzięki temu zwycięstwu Karolina w sposób realny bardzo przybliżyła swój start w tegorocznych Mistrzostwach Europy Kadetek w zapasach.

Małgorzata Kołota zdobywczyni brązowego medalu na tych mistrzostwach musiała uznać wyższość Karoliny Dziechcierewicz z klubu Sokól Lublin, z którą przegrała w walce półfinałowej. Niezwykle dramatyczny i przebieg miała walka Małgosi o brązowy medal z Agnieszką DąbrowskąRysia Kampinos. Początek walki należał do Agnieszki prowadziła 5 : 0 i mogła nawet położyć naszą zawodniczkę na łopatki, jednak Gosia wykazała się ogromną nieustępliwością i wyszła z bardzo dużej opresji. Od tego momentu obraz walki uległ diametralnie zmianie. Nasza zawodniczka zaczęła kolejno odrabiać stracone punkty. W drugiej rundzie przy stanie 5 : 3 dla jej przeciwniczki, podczas wykonywania w parterze przez Małgosię tak zwanego klucza olimpijskiego (polegającego na dźwigni na rękę i żebra przeciwnika) trener Rysia Kampinos, obawiając się o zdrowie swojej zawodniczki - poddał ją, rzucając na matę ręcznik.


Trener medalistek Artur Albinowski, KarolinaMałgosia tuż po dekoracji.

Również wszyscy pozostali nasi zawodnicy i zawodniczki dobrze zaprezentowali się na matach Krotoszyna, walcząc na miarę swoich aktualnych umiejętności i możliwości.
Mariusz Kuciński przegrał swoje walki z faworytem tej kategorii Maciejem Balawender ze Stali Rzeszów i finałową o brązowy medal, wygrał natomiast zdecydowanie cztery pozostałe swoje pojedynki.
Aneta Rywacka - gdyby wreszcie uwierzyła bardziej w siebie mogła by nawet śmiało się pokusić o medal w swojej kategorii wagowej.
Artur Szymczyk wygrywając dwie walki w swojej kategorii wagowej i będąc blisko wygrania trzeciej (zabrakło jeszcze doświadczenia temu młodemu zawodnikowi, który jest najmłodszym rocznikiem w kategorii wiekowej kadetów), rokuje duże nadzieje na przyszłe występy, tego zawodnika.

Serdeczne gratulacje dla naszych wspaniałych zawodniczek, zawodników i ich trenerów Ryszarda Niedźwiedzkiego, Ryszarda ŚliwińskiegoArtura Albinowskiego.

Serdeczne podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING - sponsora sekcji zapasów i klubu, dzięki któremu nasze zawodniczki i zawodnicy mogli się tak dobrze przygotować do tego startu.

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.