• Utworzono:
  • Odsłony: 1405

Mistrzostwa Polski Młodzików - Koszalin 2022

Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach w stylu wolnym - Koszalin 2022W dniach od 18 do 20 listopada 2022 roku w Koszalinie odbyły się  Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach w stylu wolnym. Start naszej ośmioosobowej  reprezentacji zaowocował zdobyciem trzech medali. Srebrne medale zdobyli: Mateusz Zawadzki w kategorii wagowej do 62 kg i Aleksander Bielski w kategorii wagowej do 75 kg. Brązowy medal kategorii do 52 kg wywalczył Filip Nowakowski.

Trener Ryszard Śliwiński na czwartym miejscu klasyfikacji klubowej

Bardzo blisko podium był Karol Selerski, który przegrał w ostatnich sekundach walkę półfinałową w kategorii wagowej do 68 kilogramów, a walkę o brązowy medal musiał poddać ze względu na kontuzję dłoni.

Drużyna LKS Mazowsze Teresin zajęła czwarte miejsce w klasyfikacji klubowej na 59 sklasyfikowanych klubów zapaśniczych. Dzięki bardzo dobrej postawie zawodników z LKS Mazowsze Teresin i pozostałych mazowieckich klubowych, województwo mazowieckiej zajęło drugie miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej.

Trener Ryszard Niedźwiedzki na drugim stopniu podium klasyfikacji wojewódzkiej

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodników i ich trenerów Ryszarda Niedźwiedzkiego, Ryszarda Śliwińskiego, Sławomira Rogozińskiego, Roberta Rybickiego oraz trenera prowadzącego kadetów, juniorów i seniorów - Pawła Albinowskiego.

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING - sponsora sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.