• Utworzono:
 • Odsłony: 1706

XV Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy o Puchar Mazowsza - Teresin 2021

W dniach od 11 do 12 grudnia 2021 roku w hali sportowo widowiskowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy Alei XX-lecia 1a w Teresinie, odbył się  XV Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy o Puchar Mazowsza Młodzików w zapasach w stylu wolnym - Memoriał Wiesława Stempnia - Teresin 2021. W turnieju udział wzięło dwunastu zawodników z Teresina, a start ich zaowocował zdobyciem ośmiu medali - dwóch złotych Bartłomieja Nowakowskiego i Krzysztofa Chudeckiego, czertach srebrnych Filipa Nowakowskiego, Dawida Bielskiego, Mateusza Zawadzkiego i Braiana Kowalskiego oraz dwóch brązowych Macieja Chojnackiego i Patryka Kutyłowskiego.

Puchar Mazowsze - Teresin 2021

XV Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy o Puchar Mazowsza Młodzików

 • Maciej Chojnacki - III miejsce w kat. wagowej do 35 kg
 • Filip Nowakowski - II miejsce w kat. wagowej do 44 kg
 • Dawid Bielski - II miejsce w kat. wagowej do 52 kg
 • Mateusz Zawadzki - II miejsce w kat. wagowej do 57 kg
 • Karol Selerski - VIII miejsce w kat. wagowej do 57 kg
 • Seweryn Grądzik - IX miejsce w kat. wagowej do 57 kg
 • Bartłomiej Nowakowski - I miejsce w kat. wagowej do 68 kg
 • Braian Kowalski - II miejsce w kat. wagowej do 68 kg
 • Aleksander Bielski - V miejsce w kat. wagowej do 68 kg
 • Adrian Kowalski - VIII miejsce w kat. wagowej do 68 kg
 • Patryk Kutyłowski - III miejsce w kat. wagowej do 75 kg
 • Krzysztof Chudecki - I miejsce w kat. wagowej do 100 kg

Puchar Mazowsze - Teresin 2021Puchar Mazowsze - Teresin 2021Puchar Mazowsze - Teresin 2021
Puchar Mazowsze - Teresin 2021Puchar Mazowsze - Teresin 2021Puchar Mazowsze - Teresin 2021Puchar Mazowsze - Teresin 2021

Zorganizowany po raz piętnasty wspólnymi siłami przez LKS Mazowsze Teresin i ULKS Ryś Kampinos turniej z roku na rok staje się jednym z najlepszych turniejów międzynarodowych dla młodzików w zapasach w stylu wolnym nie tylko w Polsce, ale i w Europie. W zawodach wzięło udział 84 zawodników z 14 klubów, w tym 45  spoza granic naszego kraju - z Ukrainy, Litwy, Estonii i Słowacji i. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym. Wszystkie ekipy zagraniczne i krajowe były bardzo zadowolone z udziału w turnieju i zapowiedziały swe przybycie na kolejny turniej o Puchar Mazowsza w przyszłym roku.

Puchar Mazowsze - Teresin 2021

W punktacji drużynowej zawodnicy z Mazowsza Teresin zajęli II miejsce. Rywalizację drużynową wygrali zawodnicy Zbaraża z Ukrainy, a trzecie miejsce przypadło drużynie z Litwy.

Puchar Mazowsze - Teresin 2021

Dodatkową nagrodę dla najlepszego zawodnika zawodów ufundowała i wręczyła pani Teresa Stempień, żona zmarłego Wiesława Stempnia, założyciela klubu LKS Mazowsze Teresin i wieloletniego trenera sekcji zapasów naszego klubu. Nagrodę tą otrzymał Bartłomiej Nowakowski, który wygrał zdecydowanie kategorię do 68 kilogramów.

Serdeczne gratulacje dla naszych młodych zawodników i ich trenerów.

Podziękowania dla wszystkich instytucji, urzędów, sponsorów i osób, dzięki którym udało się zorganizować XV Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy o Puchar Mazowsza Młodzików w zapasach w stylu wolnym.

pdfXV Puchar Mazowsza - Teresin 2021 - komunikat końcowy zawodów

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.