• Utworzono:
  • Odsłony: 1767

Mistrzostwa Polski Młodzików 2016 - medal Fabiana w klasyku

Fabian Niedźwiedzki i dwukrotny złoty medalista Igrzysk Olimpijskich - Andrzej Wroński.W dniach od 11 do 13 listopada 2016 roku w Żukowie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym. Klub nasz na tych zawodach reprezentowało trzech zawodników, a ich start zakończył się wywalczeniem przez Fabiana Niedźwiedzkiego brązowego medalu.

MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW W ZAPASACH W STYLU KLASYCZNYM

  • Niedźwiedzki Fabian - III miejsce w kat. wagowej do 35 kg
  • Bońda Szymon - XVI miejsce w kat. wagowej do 38 kg
  • Ziejewski Mateusz - X miejsce w kat. wagowej do 100 kg

Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym - Żukowo 2016
Fabian Niedźwiedzki na trzecim stopniu podium kategorii do 35 kg.

Fabian Niedźwiedzki na matach Żukowa na stałe zapisał się w historii teresińskich zapasów. Po raz pierwszy w ponad 50-letniej historii sekcji zapaśniczej LKS Mazowsze Teresin, wywalczył medal z zawodów rangi Mistrzostw Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym. Sukces to tym większy, że Fabian na co dzień trenuje zapasy, ale w stylu wolnym. Fabian mógł sprawić jeszcze większą niespodziankę, gdyż walkę półfinałową z późniejszym Mistrzem Polski, przegrał przy remisie, po nie do końca czytelnych decyzjach sędziowskich.
Nasi pozostali zawodnicy rywalizując w stylu klasycznym, a nie w stylu wolnym, który trenują na co dzień, mimo bardzo ambitnych postaw, musieli uznać wyższość swych przeciwników.

Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym - Żukowo 2016
Fabian Niedźwiedzki i dwukrotny złoty
medalista Igrzysk Olimpijskich
Andrzej Wroński.

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodników i ich trenerów Ryszarda Niedźwiedzkiego i Ryszarda Śliwińskiego.

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING i BAKOMA - sponsorów sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.