• Utworzono:
  • Odsłony: 1401

Mistrzostwa Europy Juniorów - Bukareszt 2016

Kamil RybickiW dniach od 21 do 26 czerwca 2016 roku w Bukareszcie (Rumunia) odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów w zapasach. W reprezentacji Polski na te zawody znalazł się zawodnik naszego klubu - Kamil Rybicki.

Kamil Rybicki po raz trzeci startował w imprezie rangi Mistrzostw Europy Juniorów, przed dwoma laty jego start zakończył się bardzo udanie - zdobyciem brązowego medalu. Niestety ta sztuka, nie udała się w tym roku, ale był bardzo blisko zdobycia miejsca medalowego.
W swej pierwszej walce Kamil pokonał przez przewagę techniczną zawodnika z Rumunii, w drugiej uległ minimalnie na punkty zdobywcy złotego medalu, zawodnikowi z Azerbejdżanu. W walce repasażowej,  nieznacznie uległ na punkty zawodnikowi z Gruzji, który wywalczył brązowy medal.
Ostatecznie Kamil został sklasyfikowany na 7 miejscu na 18 startujących zawodników w kategorii wagowej do 74 kilogramów w zapasach w stylu wolnym. Mimo przegranych walk, start Kamila pokazał, że w zawodniku tym drzemie ogromny potencjał i jest on w stanie podejmować walki o zwycięstwo z każdym przeciwnikiem.

Serdeczne gratulacje dla Kamila  za ambitną postawę i pozostaje mu życzyć na przyszłość, samych wygranych i wielu medali z Mistrzostwa Polski, Europy i Świata.

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING i BAKOMA - sponsorów sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.