• Utworzono:
 • Odsłony: 2116

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Warmia-Mazury 2016 - wygrana Adriana i Huberta

XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych Warmia - Mazury 2016W dniach od 6 do 8 maja 2016 roku w Lidzbarku Warmińskim odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetów w zapasach w stylu wolnym, rozgrywane w ramach XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych Warmia - Mazury 2016. W zawodach wzięło udział jedenastu naszych zawodników, a start ich zakończył się wywalczeniem pięciu medali. Złote medale i tytuły Mistrzów Polski zdobyli Adrian Wagner i Hubert Antolak, brązowe medale wywalczyli Marcin KluczekMateusz Selerski i Bartosz Staniaszek.

Miejsca wywalczone przez zawodników Mazowsza:

 • Adrian Wagner - I miejsce w kat. wagowej do 50 kg
 • Patryk Ciurzyński - V miejsce w kat. wagowej do 50 kg
 • Wojciech Wysocki - X miejsce w kat. wagowej do 50 kg
 • Wojciech Gielaciński - XV miejsce w kat. wagowej do 50 kg
 • Marcin Kluczek - III miejsce w kat. wagowej do 54 kg
 • Mariusz Pawłowski - XVII miejsce w kat. wagowej do 54 kg
 • Jakub Sieczka - XV miejsce w kat. wagowej do 58 kg
 • Mateusz Selerski - III miejsce w kategorii wagowej do 69 kg
 • Hubert Antolak - I miejsce w kategorii wagowej do 76 kg
 • Mateusz Rutkowski - XV miejsce w kat. wagowej do 76 kg
 • Bartosz Staniaszek - III miejsce w kategorii wagowej do 100 kg

Indywidualnie najlepiej z naszych zawodników zaprezentowali się Adrian Wagner Hubert Antolak, na matach Lidzbarka Warmińskiego osiągnęli swoje największe osiągnięcie sportowe, zdobywając po raz pierwszy tytuły Mistrzów Polski.
Bardzo udanie zaprezentowali się nasi pozostali medaliści. Marcin Kluczek i Mateusz Selerski, po raz pierwszy zdobyli medale z rangi Mistrzostw Polski Kadetów, a Bartosz Staniaszek po raz trzeci zdobył medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.
Dobrze zaprezentowali się też nasi pozostali zawodnicy, wszyscy oni są dopiero pierwszy rok w grupie wiekowej kadetów i sam udział w zawodach finałowych, można uznać już za spory sukces tych zawodników. Najlepiej z tej szóstki, pokazał się Patryk Ciurzyński, któremu bardzo niewiele zabrakło do zdobycia medalu i ostatecznie zajął piąte miejsce.
LKS Mazowsze Teresin zajęło na drugie miejsce w klasyfikacji klubowej, na 58 sklasyfikowanych klubów zapaśniczych.

XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych Warmia - Mazury 2016
Zawodnicy i trenerzy LKS Mazowsze Teresin.

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodników, zawodniczek i ich trenerów Ryszarda Niedźwiedzkiego, Ryszarda Śliwińskiego, Sławomira Rogozińskiego, Jacka Szymańskiego, Roberta Rybickiego oraz trenera prowadzącego kadetów, juniorów i seniorów - Artura Albinowskiego.

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING i BAKOMA - sponsorów sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie - wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

 XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach w stylu wolnym - Lidzbark Warmiński 2016

XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach w stylu wolnym - Lidzbark Warmiński 2016

XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach w stylu wolnym - Lidzbark Warmiński 2016

XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach w stylu wolnym - Lidzbark Warmiński 2016

XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach w stylu wolnym - Lidzbark Warmiński 2016

XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach w stylu wolnym - Lidzbark Warmiński 2016

Dane kontaktowe

Ludowy Klub Sportowy Mazowsze Teresin
96-515 Teresin,
Aleja XX-lecia 32
46 86 13 732
604 226 839
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.